رئیس کل دادگستری گیلان در همایش مدیران دفاتر خدمات الکترویک قضایی استان گیلان گفت: برون سپاری بخشی از مقدمات کار قضایی با بهره مندی از ظرفیت بخش خصوصی از اقدامات مهم و موثر قوه قضائیه است.

احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان در این همایش با بیان اینکه در سالیان اخیر ورودی پرونده به دستگاه قضایی افزایش چشمگیری داشته است تصریح کرد: دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در راستای تکریم هر چه بیشتر مراجعین و تسهیل امور قضایی مردم راه اندازی شده است.

برون سپاری بخشی از مقدمات کار قضایی با بهره مندی از ظرفیت بخش خصوصی

رئیس شورای قضایی استان برون سپاری بخشی از مقدمات کار قضایی با بهره مندی از ظرفیت بخش خصوصی را از اقدامات مهم و موثر قوه قضائیه برشمرد و افزود: انتقال بخشی از وظایف مقدماتی شعب دادگستری ضمن ایجاد اشتغال برای نیروهای جوان جامعه، سبب افزایش کارآمدی محاکم و رضایتمندی بیشتر مراجعین شده است.

رسالت خطیر قوه قضائیه در ارائه قضاوت درست، عادلانه و به موقع

وی با اشاره به رسالت خطیر قوه قضائیه در ارائه قضاوت درست، عادلانه و به موقع اظهار داشت: عدم نیاز به حضور مردم در محاکم قضایی هنگام ثبت دادخواست و ارجاع الکترونیک پرونده ها به شعب رسیدگی کننده سبب تسریع روند دادرسی می شود.

این مقام ارشد قضایی مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را افرادی امین، مجرب و دارای سوابق حقوقی دانست و اظهار امیدواری کرد: دفاتر با رعایت نظم و دقت در تنظیم و آماده سازی اسناد جهت تشکیل پرونده قضایی از رخداد اختلال در روند رسیدگی که موجبات اطاله دادرسی را فراهم می آورد جلوگیری نمایند.

وی در پایان از مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی خواست تا مصلح و راه گشا بوده و تشویق مراجعین به صلح و سازش را در کنار امور قانونی خود مدنظر قرار دهند تا بتوان از تمام ظرفیت های موجود در جهت کاهش اختلافات و کاستن حجم ورودی پرونده به محاکم قضایی بهره برد.