موج
کدخبر : ۲۴۰۷۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-240725

فرماندار شهرستان فومن در پنجمین روز هفته دولت، با حضور معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان و سایر مسولین شهرستان فومن، پروژه آبرسانی به شهرک تاریخی ماسوله را افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، به موجب این پروژه، ضعف آب شهرک تاریخی ماسوله در فصول گرم و در زمان اوج حضور  گردشگران رفع می شود.

این پروژه آبرسانی به طول ۷۱۰۰ متر در مسیر سنگلاخی و کوهستانی، با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان از محل طرح آبرسانی ماسوله در فاصله اردیبهشت تا مرداد سال ۱۳۹۷ انجام شد.

 فرماندار شهرستان فومن با تقدیر از زحمات کارفرما و پیمانکار این پروژه دشوار، به بهره مندی مردم از آب مطمئن و بهداشتی اشاره کرد و تأکید نمود که مسولین نباید فقط به انجام پروژه های عمرانی و زیرساختی اکتفاء کنند بلکه باید با توجه به اصلاح فرهنگ مصرف، به مدیریت منابع آبی در شرایط اقلیمی حساس کشور توجه کنند. وی از مسؤلین و رسانه ها دعوت کرد که برای ترویج فرهنگ صرفه جویی آب حداکثر تلاش خود را انجام دهند.

ماسوله دارای ۷۸۲ اشتراک آب شهری است

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری شهرستان فومن با اعلام این که ماسوله دارای ۷۸۲ اشتراک آب شهری می باشد، میانگین مصرف آب این شهرک تاریخی را ۱۶ لیتر بر ثانیه اعلام کرد که به دلیل افزایش حضور مسافرین در فصول گرم و گردشگری، تأمین آب ماسوله با مشکل روبرو می شد. بنابراین با احداث خط لوله ۷۱۰۰ متری پلی اتیلنی به قطر ۱۱ سانتی متر به منظور رفع مشکل اقدام شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها