موج
کدخبر : ۳۷۷۹۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377930

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

ابراهیم شکیبا گفت: نماز عید فطر فقط در فضای باز مساجد و مکان های برگزاری نماز نیز با 50 درصد ظرفیت نماز عید برگزار می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از برگزاری نماز عید فطر کرمانشاه تنها در فضای باز خبر داد و اظهار داشت: در تمامی شهرهای استان نماز عید فطر باید بصورت پراکنده در مساجد سطح شهرها و روستاها و در فضای باز برگزار شود.

ابراهیم شکیبا تاکید کرد: برگزاری نماز در فضای باز هم مشروط به این است که تعداد نمازگزاران 50 درصد ظرفیت فضای موجود باشد و همچنین فضای برگزاری نماز باید حتما قبل و بعد از برگزاری مراسم شست و شو و ضدعفونی شود و نمازگزاران می بایست حتما از ماسک استفاده کنند.

وی با تاکید بر ممنوعیت توزیع نذورات در مراسم نماز عید فطر امسال، خاطرنشان ساخت: باید به میزان کافی محلول های ضدعفونی کننده در محل برپایی نماز برای نمازگزاران تهیه شود و علاوه بر این جهت جمع آوری فطریه نیز باید از دستگاه کارت خوان استفاده شده و یا جهت جمع آوری پول نقد از جعبه های بسته استفاده گردد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  در توصیه به نمازگزاران عید سعید فطر نیز ابراز داشت: در برپایی این نماز هم توصیه اکید بر این است که نمازگزار حتما چادر، مهر و سجاده شخصی خود را همراه داشته باشند و در این راستا انتظار می رود که ائمه جماعات، رسانه ها و دستگاه های مختلف مانند اداره کل ارشاد، تبلیغات اسلامی و ... پای کار آمده و اطلاع رسانی همه جانبه ای در این زمینه را داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها