موج
کدخبر : ۳۶۰۴۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360429

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه:

مهرداد سالاری گفت: دستگاه‌های دولتی از ظرفیت‌ اوراق تسویه برای تهاتر بدهی‌های خود استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون عمرانی استاندار کرمانشاه در نشست بررسی بهره‌گیری از ظرفیت اوراق تسویه برای تهاتر بدهی‌های پروژه‌ها، که با حضور مدیران دستگاه‌ها و ادارات دولتی برگزار شد؛ اظهار داشت: با توجه به شرایط تحریم و تنگناهای اقتصادی کشور، اغلب دستگاه‌های اداری در پرداخت دیون خود به پیمانکاران پروژه‌ها دچار مشکل هستند.

وی افزود: اوراق تسویه یک ظرفیت بسیار مناسب است که مدیران می‌توانند با استفاده از آن، بدهی‌های دستگاه‌های اجرایی به پیمانکاران را تهاتر کنند.

سالاری خاطرنشان کرد: برخی استان‌ها مانند کرمان، توانسته‌اند با استفاده از ظرفیت این اوراق ۶۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های خود را تسویه کنند‌ درحالی‌که متأسفانه اغلب دستگاه‌های استان کرمانشاه امسال نتوانسته‌اند از این ظرفیت به‌خوبی استفاده کنند.

معاون استاندار گفت: اغلب پیمانکاران دارای بدهی‌های بانکی و مالیاتی هستند و از این فرصت، استقبال می‌کنند.

وی ادامه داد: این امکان هست که اگر پیمانکاری بدهی بانکی هم نداشته باشد؛ می‌تواند تسهیلات بانکی دریافت کند و با هماهنگی دستگاه اجرایی مربوطه و بانک، با استفاده از این ظرفیت، این تسهیلات را تهاتر کنند.

معاون استاندار کرمانشاه یادآور شد: بانک‌ها نیز می‌توانند با استفاده از این ظرفیت، بدهی‌های خود به بانک مرکزی را تسویه کنند.

سالاری یکی از مطالبات مدیریت ارشد استان، اجرایی کردن این ظرفیت توسط مدیران دستگاه‌ها دانست و گفت: اگر از ظرفیت اوراق تسویه به شکل مناسبی استفاده کنیم این بدهی‌ها تلنبار می‌شود و بودجه سال آینده دستگاه‌ها صرف پرداخت این دیون می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها