موج
کدخبر : ۳۵۰۱۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350118

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه:

هدایت حاتمی گفت: مراقبت از اشتغال در مرزها، کمک به پایداری مشاغل مرزی و تثبیت جمعیت در این مناطق یکی از مهم‌ترین مواردی است که همواره به آن پرداخته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه با تأکید بر اینکه مراقبت از اشتغال در مرزها، کمک به پایداری مشاغل مرزی و تثبیت جمعیت در این مناطق از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌هایی است که با جدیت در استان کرمانشاه مورد پیگیری قرار می‌گیرد، ابراز داشت: مبادلات مرزی یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان نظام و در استان مرزی کرمانشاه نیز این مهم را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

حاتمی بابیان اینکه زندگی در جوار مرز دشواری‌های خاص خود را دارد، یادآور شد: یکی از روش‌هایی که در این مناطق می‌توان به آن تکیه کرد، گسترش تجارت بین دو کشور ایران و عراق در مرزها خصوصاً در بعد واردات است که هم‌اکنون نسبت به صادرات رقم بسیار کمی را به خود اختصاص می‌دهد.

وی بابیان این مطلب که نزدیک به 21 هزار خانوار در استان کرمانشاه می‌توانند از مزیت تخفیف 700 هزارتومانی برای هر فرد از محل سود بازرگانی منتفع شوند، اظهار داشت: در صورت نیاز باید آموزش‌های لازم برای مرزنشینان در نظر گرفته شود و یا حتی پشتیبان‌هایی برای کمک به پیشبرد طرح‌های اشتغال‌زا بین آن‌ها مشخص شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها