موج
کدخبر : ۳۴۶۶۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346647

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه:

مهرداد سالاری در جلسه بررسی اقدامات انجام‌شده در روستای سراب ذهاب قادری سرپل‌ذهاب تحت عنوان دهکده امید اظهار داشت: اقدامات انجام‌شده در بخش‌های عمرانی، زیرساختی، ساختمانی و فرهنگی این روستا بسیار ارزشمند است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون عمرانی استاندار کرمانشاه ابراز داشت: در روستای سراب ذهاب قادری که پس از زلزله صورت گرفته علاوه بر کارهای عمرانی و زیرساختی به کارهای فرهنگی هم توجه شده است و این اقدامات جالب‌توجه در روستای سراب ذهاب قادری می‌تواند به‌عنوان یک الگو برای سایر روستاهای استان کرمانشاه موردتوجه قرار گیرد.

مهرداد سالاری در جلسه بررسی اقدامات انجام‌شده در روستای سراب ذهاب قادری سرپل‌ذهاب تحت عنوان دهکده امید اظهار داشت: اقدامات انجام‌شده در بخش‌های عمرانی، زیرساختی، ساختمانی و فرهنگی این روستا بسیار ارزشمند است و باید از تلاش‌های دکتر زیباکلام و همکاران ایشان به‌ویژه دکتر کولیوند در این راستا تقدیر و تشکر کنیم.

وی بیان داشت: طبق تأکیدات بازوند استاندار کرمانشاه چند مدت گذشته از برنامه‌های و طرح‌های اجراشده در این روستا بازدید به عمل آمد و آنچه مشاهده شد یک کار اجرایی و عمرانی بسیار دقیق و منظم بود.

وی اقدامات انجام‌شده در این روستا در راستای کمک به توسعه پایدار را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: بعد از بازدیدی که صورت گرفت یک نگرانی‌هایی در خصوص چگونگی نگهداری از تجهیزات و تأسیسات ایجادشده برای ادامه خدمات‌دهی مطلوب به مردم این روستا وجود داشت لذا هدف از تشکیل این جلسه مشخص نمودن وظایف هرکدام از دستگاه‌های ذی‌ربط برای حفظ و نگهداری تجهیزات ساخته‌شده می‌باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: بعد از جریان زلزله خیلی از افراد مختلف برای کمک به بازسازی سرپل‌ذهاب به میدان آمدند و برخی از این افراد مانند دکتر زیباکلام و همکاران ایشان واقعاً با نهایت تلاش و پیگیری کار و تلاش کردند و بعضی‌ها هم که کاری انجام ندادند.

مقام ارشد حوزه عمرانی استان بابیان اینکه در این روستا علاوه بر کارهای عمرانی و زیرساختی به کارهای فرهنگی نیز توجه شده است، ادامه داد: یک کتابخانه بسیار خوب و یک‌خانه روستا در روستای سراب ذهاب قادری احداث‌شده و کارها با دقت خاصی مورد پیگیری قرارگرفته‌اند.

سالاری بیان داشت: همچنین با همکاری دانشگاهیان اقداماتی برای احداث انرژی خورشیدی در این روستا در حال انجام است که اقدامی خوب و اثرگذار در راستای کمک به تولید انرژی است.

سالاری ادامه داد: اقدامات انجام‌شده در این روستا می‌تواند به‌عنوان یک الگو برای سایر روستاهای استان باشد لذا دفتر روستایی استانداری موظف است که طی یک برنامه‌ریزی نسبت به اعزام دهیاران و اعضای شورای روستاها برای بازدید از این روستا اقدام کند تا این افراد نوع و چگونگی اقدامات انجام‌شده را ببینند و بیشتر باکارهای صورت گرفته در بحث تفکیک زباله آشنا شوند.

وی همچنین بحث ارائه آموزش به روستائیان جهت مشارکت بیشتر در اجرای طرح‌ها و حفظ و نگهداری از تجهیزات ساخته‌شده را بسیار مهم و الزامی عنوان کرد و خواستار جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیراصولی و غیر فنی در روستای سراب ذهاب قادری شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بابیان اینکه موضوع برنامه‌ریزی و ارائه آموزش به دهیاران به‌صورت مستمر باید در دستور کار دفتر روستایی استانداری باشد، اظهار داشت: مشاهده از اقدامات انجام‌شده در این روستا برای دهیاران علاوه بر اینکه می‌تواند به‌عنوان یک الگو موردتوجه قرار گیرد از سوی دیگر یک انگیزه جدی‌تر برای خود مردم این روستا ایجاد می‌شود که بهتر و دقیق‌تر از تجهیزات و تأسیسات احداث‌شده در روستای خود نگهداری کنند و این کار می‌تواند به یک فرهنگ تبدیل شود.

وی از دستگاه‌های ذی‌ربط خواست که هر چه سریع‌تر در قالب یک برنامه‌ریزی نسبت به نگهداری از تجهیزات و امکانات ایجادشده در این روستا اقدام کنند.

وی همچنین از دفتر روستایی استانداری نیز خواست تمامی اقدامات و برنامه‌ها را برای حفظ و نگهداری از این تجهیزات توسط دستگاه‌ها به‌صورت دقیق و مستمر مورد پیگیری قرار دهد.

سالاری همچنین گفت: به‌منظور تسریع در تکمیل اجرای برنامه‌ها در این روستا حدود 3 میلیارد تومان اعتبار از محل ماده 12 به بنیاد مسکن استان تخصیص خواهد یافت که این بنیاد موظف است هر چه سریع‌تر نسبت به اجرای برنامه‌های خود اقدام کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها