موج
کدخبر : ۳۴۴۲۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344235

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه اعلام کرد:

بهرام سلیمانی گفت: تبلیغات نامزدها بر اساس تقویم زمانی انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی، از روز پنجشنبه ۱۳ شهریورماه در دو حوزه انتخابیه کرمانشاه، اسلام‌آباد غرب و دالاهو آغاز و ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۲۰ شهریورماه تبلیغات به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه از آمادگی برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کرمانشاه، اسلام‌آباد غرب و دالاهو خبر داد و اظهار داشت: انتخابات در روز جمعه 21 شهریورماه در 783 شعبه اخذ رأی برگزار می‌شود.

وی با اعلام اینکه تعداد شعب اخذ رأی در حوزه انتخابیه کرمانشاه 600 شعبه و در اسلام‌آباد غرب و دالاهو 183 شعبه است؛ خاطرنشان ساخت: تعداد شعبه‌های اخذ رأی در مرحله دوم نسبت به مرحله قبل کاهش نداشته است و در شعبه‌هایی که ازدحام جمعیت وجود داشته باشد؛ صندوق‌های سیار به آن مناطق اعزام می‌شود.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه افرادی می‌توانند در انتخابات شرکت کنند که در مرحله قبل در همین حوزه‌ها رأی داده باشند و یا اینکه مطلقاً رأی نداده باشند، ضمناً متولدین 21 شهریور 81 و قبل از آن حق رأی دارند.

وی بابیان اینکه در کلیه شعب اخذ رأی دستگاه احراز هویت وجود دارد؛ بیان داشت: از طریق این دستگاه از رأی‌دهندگان سریعاً استعلام گرفته می‌شود و بر این اساس این استعلام از شرکت افرادی که در مرحله قبل در شهرستان‌ها و حوزه‌های دیگر رأی داده باشند، جلوگیری می‌شود.

سلیمانی به شرایط شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: با توجه به وضعیت فعلی این بیماری و لزوم رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی، این دوره از انتخابات بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا متفاوت از ادوار گذشته برگزار می‌شود. بر این اساس با همکاری وزارت کشور، وزارت بهداشت و شورای نگهبان دستورالعمل‌های بهداشتی انتخابات تهیه و تدوین‌شده است و مبنای برگزاری انتخابات مرحله دوم این شیوه‌نامه است.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه دستورالعمل ابلاغی را تشریح و تبیین کرد و افزود: بر اساس این شیوه‌نامه برگزاری جلسات و نشست‌های تبلیغاتی نامزدها، تشکیل هرگونه تجمع و اجتماع نامزدها و هوادارانشان تحت عنوان ستاد تبلیغاتی و راه‌اندازی ستاد انتخاباتی ممنوع است.

وی همچنین توزیع هرگونه اقلام تبلیغاتی و پذیرایی را نیز ممنوع اعلام کرد و نظارت جدی بر این موضوع را یادآور شد.

سلیمانی رویکرد جدید تبلیغاتی مرحله دوم انتخابات را با توجه به شرایط کرونا به این شکل اعلام کرد که صداوسیما با بهره‌گیری از شبکه‌های استانی امکان گفت‌وگوی نامزدها با مردم را به‌صورت مساوی فراهم نماید و بر این اساس تبلیغات نامزدها از 13 شهریور شروع و تا 8 صبح روز 20 شهریور ادامه خواهد شد.

دبیر ستاد انتخابات استان گفت: زمان رأی‌گیری مرحله دوم انتخابات از ساعت 8 صبح لغایت 18 روز جمعه 21 شهریورماه به مدت 10 ساعت است و تمدید نمی‌شود.

وی تصریح کرد: بر اساس تصمیم کمیسیون تبلیغاتی نامزدها مقرر شد هر یک از نامزدهای انتخابات با همکاری و نظارت صداوسیمای مرکز کرمانشاه برنامه‌ای تبلیغاتی 30 دقیقه‌ای که شامل 5 دقیقه تیزر و 25 دقیقه گفت‌وگو در قالب پرسش و پاسخ تولید کنند و در 8 نوبت در رادیو و تلویزیون در زمان تبلیغات رسمی پخش شود.

سلیمانی تأکید کرد که زمان پخش برنامه تبلیغاتی با حضور نامزدها و یا نمایندگان آن‌ها امروز (چهارشنبه 12 شهریور) قرعه‌کشی می‌شود و بر اساس تبصره ماده 61 قانون انتخابات شهرداری، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها می‌توانند با استفاده از امکانات محلی، مکان‌های مناسبی برای الصاق یا ارائه آثار تبلیغاتی نامزدها تعیین کنند.

همچنین بر اساس ماده 65 قانون انتخابات در فعالیت‌های تبلیغاتی انتخابات انجام موارد ذیل ممنوع است و مرتکبان تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

موارد مهم:

1- نوشتن یا اظهار مطالب خلاف واقع

2- دیوارنویسی

3- فریب و اغوای مردم از طریق سوءاستفاده از اعلام نظر یا عکس شخصیت‌ها و مقامات دولتی

4- تبلیغ علیه نامزدها و هرگونه هتک حرمت و حیثیت آن‌ها

5- تخریب یا پاره کردن عکس و دیگر آثار تبلیغاتی نامزدها

6- استفاده از هرگونه آثار تبلیغاتی از سوی نامزدها و طرفداران آنان اعم از اقلام کاغذی، پارچه‌ای، مقوایی، فلزی و یا هر جنس دیگر با ابعاد بیشتر از 50 در 70 سانتی‌متر (در ایام تبلیغات انتخاباتی توزیع هرگونه اقلامی که امکان دست‌به‌دست شدن آن وجود داشته باشد مانند بروشور و ... به دلیل احتمال شیوع بیماری کرونا ممنوع است)

7- انجام هریک از موارد فوق از طریق کلیه شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها