موج
کدخبر : ۳۴۰۴۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340464

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل مسافر شهر کرمانشاه:

سجاد سلیمانی از اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی در بین 90 درصد از فعالین حوزه حمل‌ونقل عمومی شهر کرمانشاه اعم از تاکسی و اتوبوس خبر داد و گفت: خوشبختانه با اقدامات پیشگیرانه مقابله با کرونا، تاکنون هیچ مورد فوتی در این بخش نداشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرکامشاه، به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در راستای حفظ سلامتی و تندرستی رانندگان تاکسی و شهروندان، سازمان حمل‌ونقل عمومی کرمانشاه با ارائه خدماتی همچون توزیع ماسک، دستکش و ضدعفونی کردن تاکسی‌ها، رانندگان درون‌شهری را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک ملزم کرده است.

در این بین ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهری به دلیل تردد بالای مسافران و ازدحام جمعیت به‌عنوان یکی از کانون‌های شیوع بیماری کرونا تلقی می‌شود و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند به مبتلا شدن بیشتر مسافران و رانندگان تاکسی و درنهایت بین دیگر شهروندان به این بیماری شود.

واقع امر این است که مدیران شهری رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در زمان استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی بر ضدعفونی کردن آن تأکیددارند تا امکان انتقال بیماری در این مکان‌ها به حداقل برسد.

به اعتقاد کارشناسان بهداشت استفاده از ماسک توسط اشخاصی که به ویروس کرونا آلوده شدند، برای جلوگیری از شیوع ویروس دارای اهمیت بسیاری است و اکنون‌که مشخص‌شده بسیاری از افراد آلوده به ویروس فاقد علامت هستند، استفاده فراگیر از ماسک امری ضروری بوده اما برخی از افراد جامعه پروتکل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

آقای حسینی یکی از رانندگان تاکسی شهر کرمانشاه در این رابطه بابیان اینکه «خودروهای ما هرروز از سوی واحد تاکسیرانی گندزدایی و ضدعفونی می‌شود، گفت: علاوه بر ضدعفونی تاکسی‌ها چند مرتبه ماسک بین رانندگان توزیع می‌شود.

وی افزود: تنها راهی که می‌توان از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کرد این است که به رانندگان اعلام کنیم که مسافران بدون ماسک را سوار نکنند که البته این روش هرچند مشکلات بعدی خود را به دنبال دارد اما به نظر من حفظ سلامت شهروندان در اولویت قرار دارد.

وی اظهار داشت: از شهروندان فهیم شهر کرمانشاه انتظار داریم برای حفظ سلامتی خود و دیگران در هنگام استفاده از تاکسی از ماسک استفاده کنند.»

آقای محمودی یکی دیگر از رانندگان تاکسی نیز به تأکید و توصیه‌های واحد تاکسیرانی اشاره کرد و گفت: «مسئولان شهری و به‌ویژه رؤسای تاکسیرانی کرمانشاه همیشه به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و سوار کردن ۲ نفر در صندلی عقب تأکید می‌کنند.

وی می‌گوید: البته برخی از مردم هنوز به این باور نرسیدند که بیماری کرونا وجود دارد و انتقال آن خطراتی برای خود و دیگران به وجود می‌آورد.»

157106124

انجام مداوم تست غربالگری کرونا از رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و مسافر شهر کرمانشاه با اشاره به انجام مداوم تست غربالگری کرونا در بین رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی کرمانشاه گفت: تنها ۹ نفر از رانندگان ناوگان حمل‌ونقل شهری به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تاکنون مورد فوتی نداشته‌ایم.

سجاد سلیمانی اظهار داشت: در پی اجرای تست غربالگری مداوم و ادواری رانندگان ناوگان حمل‌ونقل شهری نتیجه آزمایش ۹ نفر از رانندگان تاکنون مثبت اعلام‌شده است.

وی افزود: بارها تأکید کرده‌ایم رانندگان تاکسی از ماسک استفاده کنند زیرا آن‌ها از اقشار در معرض خطر هستند و مسافران نیز برای حفظ سلامتی خود و دیگران از ماسک استفاده کنند تا شاهد مشکلات کمتری در این خصوص باشیم.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل مسافر شهر کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی توسط دولت به‌منظور جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا افزود: در این رابطه سازمان تاکسیرانی کرمانشاه از نخستین شهرهای کشور در الزامی کردن رعایت موازین بهداشتی و ممنوعیت سوار کردن بیش از دو مسافر در صندلی عقب بوده است و با جدیت در راه حفظ سلامت تاکسیرانان و مسافران تلاش می‌کند.

وی با درخواست از شهروندان برای اهتمام جدی آنان نسبت به رعایت نکات بهداشتی گفت: سازمان تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی ضدعفونی کردن ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری را به‌منظور تأمین آرامش خاطر شهروندان تا زمان کنترل این ویروس در دستور کار خود قرار داده است.

سلیمانی در خصوص استقبال مردم برای استفاده از ناوگان تاکسیرانی در روزهای کرونایی گفت: در اواخر اسفند سال گذشته و همچنین اوایل فروردین امسال با کاهش ۷۰ درصدی استفاده مسافران از تاکسی مواجه بودیم، اما اکنون افزایش‌یافته و تقریباً به شرایط عادی بازگشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها