موج
کدخبر : ۳۳۹۱۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339101

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند در نشست ستاد کنترل و مقابله با کرونا گفت: بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا در کرمانشاه تالار داران با رعایت دستورالعمل‌های دانشگاه علوم پزشکی می‌توانند با ۵۰ درصد ظرفیت پذیرش فعالیت خود را آغاز کنند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در نشست ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: تالارها نزدیک به ۵ ماه است که که به دلیل شیوع کرونا در کرمانشاه تعطیل هستند و به همین دلیل برای بازپرداخت تسهیلات بانکی و قبوض آب و برق و بیمه پرسنل دچار مشکل شده‌اند.

وی افزود: بر اساس مصوبه ستاد کرونا تالارها از فردا می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شوند‌.

بازوند ادامه داد: خوشبختانه کرمانشاه جزو سه استانی است که شاهد سیر نزولی بیماری کرونا بوده است و این اتفاق خوب به دلیل زحمات ستاد کرونا استان، دانشگاه علوم پزشکی و مردم بوده است.

وی عنوان کرد: بر اساس برآوردها خوشبختانه ۶۵ درصد مردم پروتکل‌های بهداشتی را‌ رعایت می‌کنند و باید همچنان این روند به شکل بهتری تداوم داشته باشد تا بتوان این بیماری را کنترل کرد.

استاندار کرمانشاه با اظهار نارضایتی از عدم رعایت کافی پروتکل‌ها در مطب پزشکان اظهار داشت: پروتکل‌های بهداشتی در برخی مکان‌ها مانند اتاق انتظار مطب پزشکان هنوز رعایت نمی‌شود و انتظار می‌رود پزشکان به‌عنوان الگوی جامعه در رعایت این پروتکل‌ها اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: عزاداری امام حسین (ع) با تاریخ، فرهنگ و آیین مردم ایران عجین شده است و‌ امسال نیز این آیین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به شکل شایسته‌ای برگزار می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه عنوان کرد: کنکور نیز طبق برنامه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در موعد مقرر برگزار می‌گردد.

تمجید ستاد ملی کرونا کشور از عملکرد مطلوب استان کرمانشاه در کنترل کرونا

در جلسه امروز ستاد ملی کرونا در گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وضعیت استان کرمانشاه به‌عنوان یکی از استان‌های با روند مطلوب در کنترل بیماری کرونا ارزیابی شد و موردتمجید مسئولان ستاد ملی قرار گرفت.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در تبیین دلایل مطلوبیت وضعیت استان‌ها در کنترل بیماری گفت که افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک، افزایش مشارکت اجتماعی و کاهش بار بیمارستان‌ها با توسعه مراکز ۱۶ ساعته بوده است.

جلسه ستاد ملی کرونا به ریاست دکتر روحانی و‌ با حضور استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و اعضای ستادهای استانی امروز شنبه ۴ مرداد برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها