موج
کدخبر : ۳۳۶۹۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336944

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند در نشست تحلیل و بررسی آتش‌سوزی بوزین و مره و معدن گیلانغرب گفت: یک عملیات فوق‌العاده برای خاموش کردن این آتش‌سوزی‌ها صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه با تأکید بر اینکه یک عملیات فوق‌العاده برای مهار آتش‌سوزی در بوزین و مره‌خیل انجام شد، ابراز داشت: بوزین و مره خیل در یک منطقه بسیار صعب‌العبور واقع‌شده است و یک عملیات فوق‌العاده برای خاموش کردن این آتش‌سوزی‌ها صورت گرفت.

بازوند تأکید کرد: اگر آتش‌سوزی در حوالی جاده کنترل نمی‌شد دامنه آن تا پاوه گسترش می‌یافت و یک فاجعه رخ می‌داد.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: همگامی که این آتش‌سوزی‌ها را با دیگر استان‌های زاگرس مقایسه کنیم درمی‌یابیم در عملیات مهار این آتش‌سوزی چه کار بزرگی صورت گرفته است.

وی افزود: فرماندار پاوه در طول بحران آتش‌سوزی توانست یک انسجام مدیریتی در محل حادثه ایجاد کند و به شکل میدانی عملیات مهار آتش را مدیریت کرد.

بازوند ادامه داد: مجموعه‌های مدیریت بحران استانداری کرمانشاه، محیط‌زیست، منابع طبیعی، هلال‌احمر، شهرداری، آتش‌نشانی و نیروهای مردمی و نیروهای نظامی و انتظامی، رسانه‌ها و ... همه در این بحران به شکل میدانی پای‌کار بودند و به‌خوبی این آتش‌سوزی را مدیریت و مهار کردند.

وی با تجلیل از تلاش فداکارانه نیروهای مردمی و نظامی و انتظامی برای مهار این آتش‌سوزی اظهار داشت: این چهار تن عاشق محیط‌زیست و طبیعت بودند و جان خویش را درراه حفظ طبیعت فدا کردند و تاریخ اورامانات از این عزیزان تن به نیکی یاد خواهد کرد. در همین راستا یک لوح یادبود برای این چهار نفر در نزدیک پاسگاه بوزین و مره خیل نصب می‌شود تا فداکاری این عزیزان در تاریخ ثبت شود.

استاندار کرمانشاه در مورد دلیل عدم اعزام هلی‌کوپتر به منطقه گفت: درخواست پرواز بالگرد صورت گرفت ولی به دلیل شرایط جغرافیایی بسیار سخت منطقه و نقطه مرزی بودن منطقه، امکان پرواز عملاً وجود نداشت.

وی تأکید کرد: اگر امکان پرواز وجود داشت حتماً مانند حادثه معدن گیلانغرب اعزام بالگرد صورت گرفت.

استاندار کرمانشاه افزود: از بیمه‌های بی‌نام اداره منابع طبیعی برای این جان‌باختگان حادثه آتش‌سوزی استفاده خواهد شد و همچنین پرداخت مستمری به آن‌ها پیگیری خواهد شد.

وی عملیات امدادرسانی به کارگران حادثه‌دیده معدن را همچون مهار آتش‌سوزی در بوزین و مره‌خیل بسیار سریع و موفق خواند و گفت: مدیرکل مدیریت بحران، مدیرکل هلال‌احمر، مدیرکل سازمان صنعت و فرماندار گیلانغرب در این حادثه بسیار خوب عمل کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها