English

معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان:

معادن کردستان برای ۴۲۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کردند

معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: معادن نقش مهم و اساسی در اشتغالزایی دارند و در حال حاضر ۴ هزار و ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم در معادن استان مشغول به کار هستند.

معادن کردستان برای ۴۲۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کردند
به گزارش خبرگزاری موج کردستان

، مهدی سیفی باغی خانی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲۰۰ معدن فعال در استان کردستان وجود دارد، گفت: معادن کردستان برای ۴۲۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده ان و با توجه به اهمیت معادن در اشتغالزایی شغل های غیر مستقیم بسیاری نیز از وجود این معادن برخوردار می شوند.

وی به میزان اکتشافات معادن در سطح استان اشاره کرد و اظهار کرد: در بحث اکتشاف معادن ۲ بخش خصوصی و دولتی امور اکتشافات را در سطح استان انجام می دهند.

معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: در بخش دولتی با توجه به انعقاد تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان صمت، سازمان زمین شناسی و ایمیدرو اکشتافات معدنی در سطح وسیع به سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور واگذار شده است.

سیفی باغی خانی با بیان اینکه این اقدام با هدف شناسایی عناصر کمیاب که در حالت عادی به آن توجه نشده است در حال انجام به صورت سطحی و عمقی است، ادامه داد: پس از شناسایی سرمایه گذاری از طریق ایمیدرو انجام می شود و سازمان زمین شناسی در امور اکتشافات از توان نیروهای متخصص استانی نیز استفاده می کند.

وی به رسالت بخش خصوصی اشاره کرد و یادآور شد: در بخش خصوصی نیز تعدادی شخصیت حقیقی و حقوقی عملیات اکتشاف را انجام می دهند.

معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه نیروهای متخصص نیز در زمینه اکتشافات معدنی در سطح استان داریم، بیان کرد: همچنین در این بخش از توان فارغ التحصیلان زمین شناسی استفاده می شود و عمده فعالیت ها توسط نیروهای متخصص داخل استان در حال انجام است و در هرجا که نیاز باشد از توان نیروهای متخصص کشوری نیزه بهره می بریم.

سیفی باغی خانی به وضعیت کردستان در کشفیات معادن اشاره کرد و گفت: خوشبختانه استان کردستان از لحاظ کیفی و ذخایر معدنی وضعیت بسیار خوبی دارد و ذخایر و معادن فلزی در حال اضافه شدن هستند.

وی با بیان اینکه همچنین معادن سنگ آهن و طلا نیز در استان در حال اکتشاف است و سایر اکتشافات قبلی نیز در حال انجام است، اظهار کرد: بیشترین معادن سطح استان در شهرهای قروه، بیجار و سقز وجود دارد.

معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان به وضعیت سرمایه گذاران به بخش معادن نیز اشاره کرد و افزود: خوشبختانه سرمایه گذاران نگاه خوب و مثبتی به حوزه معادن دارند و با تاکید مقام معظم رهبری بر حوزه معادن و جایگزینی آن به جای نفت اهمیت معادن روز به روز در حال بیشتر شدن است و استقبال سرمایه گذاران بیشتر است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه