English

با حضور جمعی از مسئولان و تولیدکنندگان؛

کارگزاری صدور شناسنامه فرش کُردی در کردستان افتتاح شد

نخستین کارگزاری صدور شناسنامه فرش کُردی به همت شرکت شهرک های صنعتی کردستان امروز یکشنبه با حضور جمعی از مسئولان و تولیدکنندگان فرش دستباف در استان افتتاح شد.

کارگزاری صدور شناسنامه فرش کُردی در کردستان افتتاح شد
به گزارش خبرگزاری موج کردستان

، ایجاد خانه خلاق فرش، ثبت برند جهانی فرش سنندج و بیجار و راه‌اندازی کارگزاری صدور شناسنامه فرش از جمله برنامه‌های خوش فرش در استان کردستان است که امروز یکشنبه با افتتاح کارگزاری صدور شناسنامه فرش کردی، این سه برنامه مهم از سال گذشته تاکنون محقق شده است.

خوشه فرش در کردستان با حمایت و همت شرکت شهرک های صنعتی استان از ابتدای سال ۱۴۰۰ شکل گرفت و فعالیت‌های آن آغاز شد و تاکنون اقدامات ارزنده ای در راستای ارتقای جایگاه فرش دستباف کُردی انجام شده است.

یکی از دستاوردهای این خوشه صنعتی در استان ایجاد مرکز شماره گذاری صدور شناسنامه فرش دستباف کردستان است که با شناسنامه دار شدن فرش اصالت آن مشخص و تایید می شود. این شناسنامه حاوی نام بافنده، نوع مواد اولیه و نوع رنگ های به کار رفته در آن اعم از گیاهی و یا شیمیایی است.

در صورت سرقت فرش دارای شناسنامه به دلیل داشتن سند و کد پیگیری به سرعت قابل شناسایی در داخل و خارج از کشور است و از دیگر مزیت های این اقدام مهم ممانعت از فروش فرش های تقلبی به جای اصلی است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان در افتتاحیه این کارگزاری در سنندج با اشاره به اینکه خوشه صنعتی یکی از مدل های توسعه صنعتی در دنیا است، اظهار کرد: خوشه صنعتی فرش در سه سال گذشته با همکاری ادارات متولی موفق به کسب دستاوردهای ارزشمندی برای استان شده است.

حمیدرضا امانی اظهار کرد: ثبت جهانی برند فرش سنندج و بیجار و گردآوری و چاپ طرح های قدیمی و اصیل فرش دستباف سنندج در قالب کتاب از جمله دستاوردهای این خوشه در سال ۱۴۰۲ بوده است و امسال هم شاهد راه اندازی کارگزاری صدور شناسنامه فرش کُردی در استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه ۱۷ دفتر کارگزاری صدور شناسنامه فرش در ایران وجود دارد، بیان کرد: کارگزاری صدور شناسنامه فرش دستباف در کردستان ویژه غرب کشور است و شناسنامه فرش های تولیدی در استان های غربی در این کارگزاری تایید و صادر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان بیان کرد: از جمله مهمترین مزایای صدور شناسنامه فرش تایید اصالت آن است و اینگونه خرید و فروش آن در بازارهای داخلی و جهانی هم با حفظ اصالت آن انجام خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه