English

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان:

هجدهمین جشنواره تئاتر کُردی در سقز برگزار می شود

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: هیجدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز ۲۹ بهمن ماه سال جاری با حضور هشت گروه برگزیده برگزار می شود.

هجدهمین جشنواره تئاتر کُردی در سقز برگزار می شود
به گزارش خبرگزاری موج کردستان

، رشید محمودی گفت این جشنواره با رویکرد توجه به فرهنگ، زبان و ادبیات کوردی، ایجاد بستری مناسب برای تبادل اندیشه‌های خالق و نوگرایانه در بین هنرمندان عرصه نمایش و عامه مردم و بازآفرینی خالقانه حماسه ها، آیین‌ها و رسوم ملی و مذهبی از طریق هنر فاخر نمایش برگزار می شود.

وی کشف استعدادهای جوان در عرصه هنرهای نمایشی، حمایت و ایجاد بستر تولید برای گروه های نمایشی، ایجاد شور و نشاط اجتماعی همراه با ارتقاء بینش فرهنگ جامعه و نگاه هنرمندانه و تحلیلی به مسائل فرهنگی و اجتماعی روز و محیط زیست را از دیگر اهداف و رویکردهای این جشنواره اعلام کرد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه نمایش‌های جشنواره به صورت صحنه‌ای و رقابتی برگزار می شود، گفت: حداکثر آثار پذیرفته شده داخلی هشت اثر است و زبان گفتاری نمایش‌ها باید کُردی باشد، ضمن اینکه هر کارگردان فقط با یک اثر نمایشی می‌تواند در جشنواره حضور پیدا کند.

وی زمان دقیق برگزاری هجدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز را ۲۹ بهمن تا سوم اسفند ماه سالجاری اعلام کرد و گفت: زمان برگزاری انتخابات انجمن نمایش استان نیز ۱۷ اسفند ماه تعیین شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه