English

تکمیل کریدور شمالغرب ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

استاندار کردستان تکمیل کریدور شمالغرب را مهمترین مطالبه از دولتمردان کشوری عنوان کرد و گفت: برای تکمیل این پروژه در استان به ارزش روز، بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

تکمیل کریدور شمالغرب ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
به گزارش خبرگزاری موج کردستان

، اسماعیل زارعی کوشا در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت هفته حمل و نقل برگزار شد، گفت: مجموعه راهداری و خدمت در حوزه حمل و نقل ابعاد و انواع مختلفی دارد و خرسندیم که امسال حمل و نقل ریلی به خانواده حمل و نقل استان در اضافه شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امروز استان کردستان با لطف خداوند متعال و عنایت نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه حمل و نقل یک استان ریلی است، افزود: مجموعه دستگاه های عمرانی، راهداری، امدادی، پلیس راه و راهور در کف میدان همه ایام سال در مناسبت های مختلف در حال خدمت رسانی و لایق تحسین و قدردانی هستند.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه حوزه راهداری در احداث، مدیریت حمل و نقل و در خدمت رسانی همواره در مواقع مختلف زحمات زیادی بر عهده دارند، اظهار کرد: این حوزه با تشکیل و همکاری یک تیم منسجم آرامش و آسایش را به مردم و مسافران هدیه می کنند.

زارعی کوشا با بیان اینکه حوزه حمل و نقل در کردستان نیز به واسطه مرزی بودن استان، حوزه ویژه ای است، ادامه داد: بیش از ۷ میلون تن کالا سالانه در محورهای استان جابجا می شود.

وی با ذکر اینکه متاسفانه در بخش زیرساخت حمل و نقلی استان، عقب ماندگی قابل توجهی به ارث رسیده است، یادآور شد: در کردستان جاده ها با شاخص راه اصلی و فرعی، کارکرد ترانزیتی دارند.

استاندار کردستان با بیان اینکه شاخص بهره مندی از راه روستایی آسفالته در کردستان در ابتدای دولت ۲۰ درصد زیر میانگین کشوری بود، بیان کرد: این تفاوت اکنون به ۹ درصد رسیده و در حال حاضر این شاخص در کشور ۸۴ و در استان  ۷۵ درصد است.

زارعی کوشا از آسفالت بیش از ۳۱۰ کیلومتر راه روستایی طی ۲ سال گذشته خبر داد و گفت: این حجم کار معادل ۵ سال قبل از آن است.

وی تکمیل کریدور شمالغرب را مهمترین مطالبه از دولتمردان کشوری عنوان کرد و افزود: برای تکمیل این پروژه در استان به ارزش روز بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

استاندار کردستان اظهار کرد: کردستان در سال های گذشته در خصوص کاهش تصادفات رانندگی و مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای در رتبه های اخر کشور قرار گرفته بود و بیشترین تلفات را داشت.

زارعی کوشا ادامه داد: طی ۲ سال گذشته تمرکز جدی به این موضوع شد و رتبه کردستان در سال گذشته از ۲۸ کشور به رتبه چهارم ارتقا یافت و در شش ماه اول امسال هم رتبه اول را کسب کرده ایم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه