موج
کدخبر : ۳۷۳۸۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373819

محمد حسین محمدی:

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب کردستان گفت: 100 درصد جمعیت شهرنشین استان زیر پوشش خدمات آب شرب قرار دارند و نیز در بخش فاضلاب شهری، در حال حاضر 96 درصد فاضلاب جمع آوری می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمدحسین محمدی صبح امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر این شرکت در 37 شهر و یک هزار و 670 روستای استان خدمات رسانی می کند که از این تعداد روستا یک هزار و 100 روستا به شکل مستقیم زیر پوشش خدمات شرکت آبفا قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه 100 درصد جمعیت شهرنشین استان زیر پوشش خدمات آب شرب قرار دارند، افزود: همچنین در بخش فاضلاب شهری، در حال حاضر 96 درصد فاضلاب جمع آوری می شود که این آمار در کشور به طور متوسط 50 درصد بوده و در این شاخص کردستان بالاترین رتبه را دارد.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب کردستان ادامه داد: در بخش تصفیه فاضلاب شهری نیز 80 درصد فاضلاب تصفیه می شود که این شاخص در کشور به طور میانگین 28 درصد است و از این لحاظ نیز در رتبه های بالای کشور قرار داریم.

محمدی یادآور شد: 80 درصد جمعیت روستایی استان زیر پوشش خدمات شرکت در بخش آب قرار دارند و برای 20 درصد باقیمانده نیز که زیر پوشش شرکت آبفا نیستند از روش های دیگری برای تأمین آب استفاده می شود.

وی با بیان اینکه سالیانه 140 میلیون مترمکعب آب در استان استحصال، تصفیه و توزیع می شود، بیان کرد: در بخش اتفاقات داخل شهری نیز سال گذشته 5 هزار و 400 اتفاق در حوزه آب در استان رفع حادثه شد که میانگین زمان رفع حادثه نیز کمتر از 6 ساعت بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان در ادامه با یادآوری آغاز پروژه انتقال آب از سد آزاد به تصفیه خانه آب سنندج از زمستان سال گذشته، گفت: این پروژه در حال حاضر 4 تا 5 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم با تکمیل این پروژه هم آب خام با کیفیت تر به تصفیه خانه منتقل شود و هم تأمین آب پایدار و بلندمدت برای شهر سنندج شکل عملیاتی به خود بگیرد.

محمدی با اشاره به اقداماتی که برای جلوگیری از ورود فاضلاب روستایی به سد قشلاق سنندج انجام گرفته است، اظهار کرد: مهمترین مشکلی که در این زمینه وجود داشت ورود فاضلاب روستای سراب قامیش در 2 کیلومتری سد به داخل این منبع آب خام شهر بود که در حال انتقال فاضلاب این روستا به تصفیه خانه فاضلاب شهر سنندج هستیم و این پروژه در 2 فاز تعریف شده که فاز نخست آن به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها