موج
کدخبر : ۳۴۵۶۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345649

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته فقط یک مورد فوتی از بیماران کرونایی گزارش شده است گفت: تعداد 22 بیمار جدید مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، فرزین رضاعی  پیش از ظهر امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های استان اظهار کرد: در حال حاضر 126 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستانهای استان افزود: در بیمارستان های سنندج: 65، سقز: 20 نفر، مریوان: 5 نفر، قروه: 11 نفر، بیجار: 8 نفر، کامیاران: 8 نفر، دیواندره: 3 نفر، بانه: 6 نفر و بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 31 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

 رضاعی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته فقط یک بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت شده است، آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 450 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 159 نفر در سنندج، 85 نفر در سقز، 39 نفر در قروه، 38 نفر در کامیاران، 33 نفر در بانه، 33 نفر در دیواندره، 27 نفر در بیجار، 26 نفر در مریوان و 10 نفر در دهگلان جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها