موج
کدخبر : ۳۲۴۰۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324086

معاون امور بازرگانی سازمان صمت کردستان از توزیع سهمیه میوه شب کردستان در 96 غرفه در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمد بختیار خلیقی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران کردستان با اشاره به اینکه طرح توزیع میوه شب عید از 24 اسفند در این استان آغاز شد و تا 15 فرودین امسال نیز ادامه دارد، اظهار داشت: سهمیه میوه شب عید کردستان در این استان یک هزار و 120 تُن پرتقال و 600 تُن سیب درختی بوده که 76 درصد میزان کل این سهمیه در 96 غرفه برپا شده در سطح استان بین مصرف کنندگان توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه قیمت میوه های شب عید در طول روزهای توزیع آن متغییر بوده است، یادآور شد: براساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان قیمت میوه‌های شب عید باید کمتر از قیمت عرضه آن در بازار آزاد باشد.  

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان  افزود: هر کیلوگرم پرتقال و سیب شب عید تا روز چهارشنبه 6 فروردین با قیمت 55 هزار ریال در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفت.  

خلیقی با اشاره به اینکه اگر قیمت این دو میوه در بازار تغییر کند نرخ آن در غرفه ها نیز دستخوش تغییر خواهد شد،  اضافه کرد: از روز پنجشنبه تاکنون قیمت هر کیلوگرم پرتقال و سیب شب عید به 50 هزار ریال کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: مصرف کنندگان هر روز از ساعت 9 صبح تا 18 بعدازظهر می‌توانند به غرفه‌های عرضه کننده میوه شب عید در مناطق مختلف شهرهای استان کردستان مراجعه و میوه مورد نیاز خود را تهیه کنند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان تاکید کرد: برای جلوگیری از تجمع مردم جلوی غرفه‌ها در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، توزیع سیب و پرتقال به صورت جعبه‌ای انجام می‌شود.

خلیقی افزود: فروش میوه شب عید با نرخ بیشتر از آنچه اعلام شده تخلف گرانفروشی به شمار می‌رود و شهروندان می‌توانند از طریق سامانه تلفنی 124 این تخلف را گزارش دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها