موج
کدخبر : ۳۱۶۳۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316344

مدیرکل صداوسیما مرکز کردستان:

مدیرکل صدا و سیما مرکز کردستان در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان با تاکید بر اهمیت فرهنگ مهارت آموزی در ایجاد اشتغال مولد و پایدار گفت : کسب دانش ، مهارت ونگرش رمز اصلی ورود به بازار کار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، جعفر عبدالملکی در دیدار با سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان، با تاکید بر اهمیت فرهنگ مهارت آموزی در ایجاد اشتغال مولد و پایدار گفت : کسب دانش ، مهارت ونگرش رمز اصلی ورود به بازار کار است.

وی در ادامه تصریح کرد: آموزش های مهارتی با نقش تعیین کننده ای که امروزه در کشورهای صنعتی دنیا دارد می تواند با توانمند سازی نیروی آماده ورود به بازار کار استراتژی دشمن در ایجاد رکورد و ناامیدی در کشور را خنثی و زمینه رشد تعالی ایران اسلامی فراهم کند.

مدیرکل صدا و سیما مرکز کردستان ایجاد فرهنگ مهارت آموزی و تشویق جوانان کردستانی به مهارت افزایی را راهکاری مهم و اساسی در غلبه بر بحران بیکاری کشور دانست و از آمادگی صدا و سیمای مرکز کردستان در فرهنگ سازی لازم در زمینه مهارت آموزی در بین خانواده های کردستانی خبر داد .

در ادامه مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان نیز با اشاره به گسترش و توسعه بیش از پیش آموزش های مهارتی در استان کردستان گفت : اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با دارا بودن 16 مرکز چارت دار دولتی و اعزام تیم های سیار به روستاها ، پادگان ها ، مراکز جواردانشگاهی ، مراکز جوار صنایع و صنوف و ..... و همچنین مجوز تاسیس 134 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای فعال در سطح استان توانسته است گام های موثر و خوبی را در زمینه توسعه آموزش های مهارتی بردارد .

سید جمیل احمدی لزوم توجه دستگاه های اجرایی ذیربط به مقوله توسعه فرهنگ مهارت آموزی در جامعه را جزء انکارناپذیر از زنجیره آموزش های مهارتی در سطح استان برشمرد و افزود : در این بین نقش ویژه و مهم صدا و سیمای مرکز کردستان همچون گذشته باید به وضوح درک شود و با نگاه مثبت مدیران و کارشناسان صدا و سیمای این استان شاهد توسعه بیش از پیش فرهنگ مهارت آموزی در سطح جامعه خواهیم بود .

گفتنی است در این جلسه مقرر گردید زمینه همکاری های لازم برای تولید برنامه های مهارت محور توسط کارشناسان و تهیه کنندگان صدا و سیمای مرکز کردستان و کارشناسان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان بررسی و زمینه اجرایی نمودن آن فراهم شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها