سرپرست حوزه هنری شهرستان بیجار گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس شب خاطره شهید محمد باقر رحمانی نخستین فرمانده سپاه شهرستان بیجار 1 مهرماه 97 در سینما آزادی بیجار برگزار می شود .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ ناصر قربانپور ضمن اعلام این خبر گفت : زنده نگه داشتن نام وخاطره شهدای انقلاب و 8 سال دفاع مقدس یکی از مهمترین وظایفی است که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز قرار گرفته است و باید به عنوان یک اصل همواره مورد توجه واقع شود .

وی با گرامیداشت رشادت های سلحشوران دوران دفاع مقدس گفت : در کردستان بدلیل شرایط خاص و با توجه به حضور گروهک های ضد انقلاب از همان ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی درگیری و مبارزه با مزدوران و دشمنان انقلاب آغاز شد که قطعا نقش نیروهای بومی در باطل کردن توطئه دشمنان نظام بسیار حائز اهمیت بوده است .

سرپرست حوزه هنری شهرستان بیجار افزود: شهید محمد باقر رحمانی از شهدای والا مقام کردستان در 21تیرماه 1331 در شهر بیجار دیده به جهان گشود و پس از سپری نمودن دوران مدرسه و دانشگاه در سال 1355 با رتبه بسیار خوب در رشته مدیریت اقتصاد فارغ التحصیل می گردد .

قربانپور افزود : از همان دوران دانشجویی با حضور در گروه های دانشجویی و هسته های انقلاب به مبارزه با رژیم شاهنشاهی می پردازد و درجریان شهادت شهید کامران نجات اللهی باز هم دوره ای های خود در دبیرستان دارالفنون تهران علی رغم فشارهای رژیم و به رگبار بستن تشییع کننده گان ، با رشادت و مدیریتی که از خود نشان دادند این شهید وال مقام را تشییع می کنند .

وی با اشاره به فشارهای متعدد رژیم شاهنشاهی بر علیه خانواده بزرگوار این شهید گفت: در ۱۲ محرم سال ۱۳۵۷ چماقداران رژیم منحوس پهلوی به منزل مسکونی پدر بزرگوار شان آیت ا... حسینعلی رحمانی  در شهرستان بیجار حمله کردند و ایشان پس از آن از کرج به بیجار آمد و در مقابل ناراحتی مادرش گفت: مادر جان، حمله طاغوطیان به منزل ما افتخار است و باید آماده مصیبت های سنگین تری باشید و دل به خدا ببندید. پس از پیروزی انقلاب با تشخیص مقامات انقلاب به ساوه رفت و ضمن سازمان بخشیدن به او ضاع آشفته ساوه ،کمیته انقلاب اسلامی را در آن شهر تشکیل داد و دوباره به کرج بازگشت. او مدتی بعد به بیجار آمد و علی رغم مشکلات و موانع عدیده ای که وجود داشت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آن شهرستان را تاسیس کرد و خود به عنوان اولین فرمانده آن سپاه انتخاب شد.

سرپرست حوزه هنری بیجار افزود: شهید رحمانی که از کشتی گیران خوب کشور نیز محسوب می شدندو عناوین مختلفی را نیز از جمله نائب قهرمانی کشتی دانشجویی کشور در سال 52 را در کارنامه خود به ثبت رسانده بودند در 29 مردادماه 58 مصادف با 26 رمضان 1400 هجری قمری در محور دوراهی سقز تکاب در درگیری با گروهک های ضد انقلاب در سن  27 سالگی به مقام شهادت نائل آمدند .

قربانپور گفت : در راستای برنامه های هفته دفاع مقدس استان کردستان و از سری برنامه های کنگره 5400 شهید استان کردستان یکشنبه اول مهرماه با همکاری سازمان بسیج هنرمندان استان از ساعت 16 و با حضور خانواده معزز و همرزمان شهید شب خاطره شهید رحمانی در محل سینما آزادی بیجار برگزار می شود .

وی با دعوت از تمامی آحاد جامعه جهت حضور در این مراسم تصریح نمود : زنده نگه داشتن نام و خاطره شهداء از واجب ترین اموری است که باید سرلوحه کار تمامی متولیان علی الخصوص مسئولین فرهنگی استان و کشور قرار گیرد.