English

فدراسیون فوتبال:

سهمیه باشگاه‌های ایران در لیگ نخبگان آسیا ۲+۱ است

مدیر مجوز باشگاهی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: متأسفانه با توجه به نتایجی که در لیگ قهرمانان آسیا که در ۲۰۲۳ به دست آمد، به احتمال بسیار زیاد سهمیه‌ ایران در سال آینده کاهش می یابد.

سهمیه باشگاه‌های ایران در لیگ نخبگان آسیا ۲+۱ است
به گزارش خبرگزاری موج

، مصطفی زارعی مدیر صدور مجوز باشگاهی درباره سهمیه باشگاه‌های ایران در لیگ نخبگان آسیا گفت: سهمیه باشگاه‌های ایرانی برای لیگ نخبگان آسیا در سال جاری قطعاً ۲+۱ است. بر اساس نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا که برای تمامی فدراسیون‌های عضو ارسال شده است، ملاک سهمیه بندی باشگاهی هر کشور برای مسابقات آسیایی در سال ۲۰۲۴، رنکینگ فدراسیون‌ها در سال ۲۰۲۲ است.

وی ادامه داد: بر اساس رنکینگ اعلام شده توسط کن فدراسیون فوتبال آسیا در پایان سال ۲۰۲۲ که در سایت این کنفدراسیون نیز قابل مشاهده است ایران در جایگاه سوم منطقه غرب قرار دارد. بر همین اساس سهمیه باشگاه‌های ایران در لیگ نخبگان دو سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی‌آف است. ایران یک نماینده نیز در سطح دوم باشگاه‌های آسیا خواهد داشت. نحوه صعود نمایندگان ایران به این مسابقات قبلاً توسط هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال تعیین شده است.

مدیر مجوز باشگاهی ادامه داد: در نامه AFC که روز ۱۵ ماه می ۲۰۲۳ برای فدراسیون‌ها ارسال شده، ملاک انتخاب باشگاه‌ها را در لیگ نخبگان در سال ۲۰۲۲ اعلام کرده است. با مراجعه در سایت AFC رنکینگ کشورهای عربستان با ۹۳ امتیاز، ژاپن ۹۱ امتیاز، کره جنوبی با ۸۸ امتیاز، قطر با ۷۵ امتیاز، ایران ۷۲ امتیاز و امارات ۶۴ امتیاز به ترتیب اول تا ششم هستند که بر این اساس سهمیه‌های هر کشور تعیین شده است.

زارعی در پایان گفت: متأسفانه با توجه به نتایجی که باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا که در ۲۰۲۳ به دست آورده‌اند از یک سو و موفقیت‌های باشگاه‌های امارات، به احتمال بسیار زیاد سهمیه‌های ما برای لیگ نخبگان فصل بعد که از شهریور ۱۴۰۴ آغاز خواهد شد کاهش خواهد یافت احتمالاً یک سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی‌آف خواهیم داشت.

شایان ذکر است بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا مسابقات لیگ نخبگان آسیا در سال جاری از ۹ مرداد با مسابقات پلی‌آف آغاز خواهد شد. مسابقات مرحله گروهی از ۲۶ شهریورماه آغاز خواهد شد و هر باشگاه هشت مسابقه در مرحله گروهی با فرمت جدید برگزار خواهد کرد. مسابقات مرحله گروهی اول اسفندماه به پایان خواهد رسید. مرحله نهایی مسابقات به صورت مجتمع از ۵ لغایت ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۴ به صورت مجتمع برگزار خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه