English

فینال جام ملت های آسیا؛

قطر فاتح فینال جام ملت های آسیا شد+فیلم

بازی حساس قطر و اردن با نتیجه سه بر یک به سود قطر به پایان رسید.

قطر فاتح فینال جام ملت های آسیا شد+فیلم
به گزارش خبرگزاری موج

، هیجان در فوتبال آسیا به اوج خود رسید و دو تیم قطر و اردن در فینال جام ملت‌های آسیا به مصاف هم خواهند رفت، این فینال تمام عربی در حالی برگزار می‌شود که اردنی‌ها با حذف تیم‌های مدعی مانند عراق و کره‌جنوبی به عنوان شگفتی ساز مسابقات به فینال رسیدند و عنابی‌ها هم با حذف ایران به این مرحله رسیدند.

با توجه به میزبانی عنابی‌ها و بازیکنان باتجربه‌تری که در اختیار دارند آنها را شانس اول قهرمانی می‌توان دانست اما از لحاظ فوتبالی و انگیزه‌ای که بازیکنان اردن دارند باید آماده هر نتیجه‌ای بود و شگفتی‌سازی که می‌تواند با جام شگفتی‌ را کامل کند.

دو تیم از خط حمله قدرتمندی بهره میبرند و در بازی‌های اخیر فوتبال هجومی به نمایش گذاشتند و پیش بینی می‌شود که این مسابقه یکی از بازی‌های زیبای جام ملت‌های آسیا باشد.

 شنبه، ۲۱ بهمن 1402 - فینال جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ - محل برگزاری: ورزشگاه لوسیل

سوت داور: ما نینگ (چین)

قطر

ترکیب قطر:

مشعل برشام - لوکاس مندز - المهدی علی - طارق سلمان - محمد وعاد - حسن الهیدوس - احمد فتحی -  جاسم جابر - یوسف عبدالرزاق - اکرم عفیف - المعز علی

اردن

ترکیب اردن:

یزید ابولیلا - سالم العجالین - یزان العرب - عبدالله نصیب - محمود المردی - نور الروابده - نذار الرشیدان - احسان حداد - علی علوان - یزان النعیمات - موسی العتمری

 

بازی پایاپای قطر و اردن در دقایق ابتدایی بازی

دو تیم بازی را پایاپای آغاز کردند و از همان ابتدای بازی کار را در میانه میدان مدیریت کردند تا بتوانند تاکتیک‌های خود را در زمین اجرا کنند. در دقیقه ۹ بازی بازیکنان تیم ملی قطر صاحب موقعیت بسیار خوبی شدند اما شوت کم جان اکرم عفیف آرام در آغوش ابولیلا دروازه‌بان اردن آرام گرفت.

در ادامه بازیکنان اردن بودن که حملات متعددی را روی دروازه قطر تدارک دیدند که روی همین حملات یزان نعیمات بازیکن تیم ملی اردن پشت محوطه قطر صاحب توپ شد و شوت سنگینی را روانه دروازه قطر کرد که مشعل برشام دروازه‌بان عنابی‌ها آن را مهر کرد و مانع گلزنی اردنی‌ها شد.

 

اولین گل قطری‌ها از روی نقطه پنالتی

حملات بازیکنان قطری به روی دروازه اردن ادامه داشت و اکرم عفیف روی حرکت انفرادی خود وارد محوطه جریمه اردن شد و همین حرکت پا به توپ بودن عفیف مدافعان تیم ملی اردن را مجبور کرد تا در دقیقه ۲۲ روی او خطا کنند و یک ضربه پنالتی به سود قطری‌ها اعلام شد.

اکرم عفیف پشت این توپ ایستاد و با یک ضربه فنی بغل پا توپ را به سمت راست دروازه‌بان اردن زد تا گل اول قطر در فینال به ثمر برسد.

 

دروازه‌بانی که ناجی دروازه اردن شد

قطری‌ها که می‌خواستند در همان نیمه اول کار را تمام کنند حملات خود را ادامه دادند و در دقیقه ۳۳ صاحب ضربه کرنر شدند که ارسال خطرناک اکرم عفیف را لوکاس مندس با ضربه سر به سمت دروازه اردن زد که ابولیلا دروازه‌بان اردنی‌ها توپ را از زیر طاق بیرون کشید و به کرنر فرستاد.

 

مصدومیت عجیب اکرم عفیف در دقایق پایانی نیمه اول

در دقیقه ۴۷ این دیدار اکرم عفیف دچار مصدمیت شد و به به دلیل اینکه نمی‌توانست به بازی ادامه دهد او را با برانکارد به بیرون منتقل کردند اما پس از چند دقیقه به زمین بازی برگشت و همه را به دلیل مصدمیتش متعجب کرد.

 

تلاش بی حاصل بازیکنان اردن

بازیکنان تیم ملی فوتبال اردن که نمی‌خواستند بازنده به رختکن بروند دست به حملات پی در پی زدند اما دفاع مستحکم قطری‌ها این اجاره به آنها نداد تا گل مساوی را به ثمر برسانند تا بازی با نتیجه یک بر صفر در نیمه اول به پایان برسد.

 

نیمه دوم متفاوت برای اردنی‌ها

بازیکنان اردن نیمه دوم این دیدار را متفاوت آغاز کردند و از همان دقایق ابتدایی کار هجمومی را در دستور کار قرار دادند تا گل تساوی را به ثمر برسانند. حمله شاگردان حسین عموتا به روی دروازه قطر ادامه داشت و در دقیقه ۵۸ کرنر ارسالی بازیکنان اردن را یزان العرب با یک ضربه چکشی توپ را روانه دروازه قطر کرد که مشعل برشام با یک واکنش زیبا مانع گلزنی اردنی‌ها شد.

چند دقیقه بعد باز هم این اردنی‌ها بودند که با حمله به سوی دروازه قطر صاحب موقعیت گلزنی شدند که ضربه نمایشی با پشت پای علی اولوان به شکل خطرناک از کنار دروازه قطر به بیرون رفت.

 

گل مساوی و بازگشت اردنی‌ها به بازی

فشار تیم ملی اردن به روی دروازه قطری‌ها ادامه داشت تا این که در دقیقه ۶۷ ارسال توپ از سمت راست به روی دروازه قطر را یزان نعیمات با یک کنترل زیبا و شوت پای چپ تو پ را به سمت راست دروازه قطر زد تا توپ به تور دروازه قطر سنجاق شود.

 

باز هم پنالتی باز هم اکرم عفیف

قطری‌ها که نمی‌خواستند به راحتی جام را از دست بدهند دست به ضدحمله زدند و این بار اسماعیل محمد بود که با ورود به محوطه جریمه اردن مدافعان این تیم را مجبور به خطا کردند که داور این دیدار به کمک VAR برای بار دوم پنالتی را به سود قطری‌ها اعلام کرد. تا اکرم عفیف در دقیقه ۷۳ دومین گل خود و تیمش را به ثمر رساند.

 

هتریک پنالتی ها و اکرم عفیف

در دقیقه ۹۲ ضد حمله قطری ها باعث شد اکرم عفیف با دروازه‌بان اردنی ها تک به تک شود. زیرکی و تکنیک اکرم عفیف باعث شد تا دروازه‌بان VAR خطای پنالتی برای قطر اعلام کرد تا اکرم عفیف ستاره بی چون و چرای قطری ها در دقیقه ۵+۹۰ گل سوم قطر را به ثمر برساند و قهرمانی این تیم را مسجل کند.

 

بیشتر بخوانید:

گل سوم قطر به اردن توسط اکرم عفیف + فیلم

گل دوم قطر به اردن توسط اکرم عفیف + فیلم

گل اول اردن به قطر توسط النعیمات + فیلم

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه