English

استقلال به هوادارانش وعده باز شدن پنجره نقل‌وانتقالات را داد

معاون حقوقی باشگاه استقلال از باز شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی این باشگاه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 استقلال به هوادارانش وعده باز شدن پنجره نقل‌وانتقالات را داد
به گزارش خبرگزاری موج

، در حالی که تحلیل برخی رسانه‌ها از محتویات سامانه تازه تاسیس فیفا پیرامون محرومیت باشگاه‌های ایرانی و بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالات این باشگاه‌ها منجر به انتشار شایعه محکومیت سنگین باشگاه استقلال در نقل‌وانتقالات شده و همین تفسیر، نگرانی هواداران استقلال را به همراه داشته، رسانه رسمی باشگاه استقلال صحت و سقم این تفسیرها را از دکتر بختیاری، معاونت حقوقی باشگاه جویا شد که بختیاری تاکید کرد طبق قوانین فیفا، جریمه‌های تنبیهی و محکومیت‌های نقل‌وانتقالاتی فیفا با پرداخت بدهی و جلب رضایت شاکی منتفی می‌شود.

شایعه محکومیت این باشگاه به محرومیت از سه پنجره نقل‌وانتقالاتی که در فضای مجازی منعکس شده و به برخی خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها نیز راه یافته، صحت ندارد و پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه استقلال به‌دلیل شکایت دستیاران ساپینتو به صورت موقت بسته شده است.

مکاتبات رسمی با فیفا انجام شده تا این بدهی از محل مطالبات باشگاه استقلال نزد فدراسیون جهانی فوتبال پرداخت شود و بدیهی است طبق قوانین، به محض پرداخت بدهی و اعلام وصول وکلای دستیاران ریکاردو ساپینتو، پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه استقلال باز خواهد شد.

باشگاه استقلال به هواداران فهیم خود اطمینان می‌دهد مدیریت و تیم حقوقی باشگاه با جدیت پیگیر حل‌وفصل پرونده‌های بین‌المللی باقی مانده از فواصل گذشته هستند و با تمام توان در راه آرامش هواداران عزیز و استیفای حقوق باشگاه استقلال تلاش می‌کنند.

در همین زمینه دکتر محمدرضا بختیاری، معاون حقوقی باشگاه استقلال گفت: در مقررات فیفا بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالات دو مبنا دارد یا اهرم فشار برای پرداخت بدهی معوقه است یا مجازات انضباطی که از سوی کمیته انضباطی فیفا رسیدگی شده و رای صادر شده باشد که باشگاه استقلال خوشبختانه تا به حال محکومیت از سوی کمیته انضباطی فیفا نداشته است.

او تاکید کرد: در مقررات نقل‌وانتقالات فیفا، باشگاه‌ها یا طبق ماده ۱۲ مکرر که به منزله بی‌توجهی به احکام صادره است یا ماده ۱۸ که ترغیب بازیکن تیم دیگر به فسخ غیرموجه است، به پنجره نقل‌وانتقالاتی بسته محکوم می‌شوند که باشگاه استقلال در این زمینه‌ها هم پرونده یا محکومیت نداشته و ندارد.

بختیاری ادامه داد: فیفا سامانه جدیدی راه‌اندازی کرده که در آن وضعیت نقل‌وانتقالات باشگاه‌ها هفته به هفته تشریح می‌شود. مطابق آنچه در سامانه فیفا آمده ما سه شاکی داریم که هر سه دستیاران ریکاردو ساپینتو هستند و مجموع مطالبات سه دستیار ریکاردو ساپینتو حدود چهل و یک هزار دلار است که باشگاه حدود بیست روز پیش از طریق مکاتبه با دپارتمان مالی فیفا، موفق شد مجوز پرداخت این مبلغ را از سوی اتاق تهاتر فیفا از محل مطالبات باشگاه استقلال از فیفا به‌دست آورد و مبالغ مذکور از سوی واحد مالی فیفا پرداخت و مدارک آن به واحد بین‌الملل باشگاه ارسال شد.

وی افزود: پس از این مرحله، باشگاه باید مراتب پرداخت و وکلای دستیاران ساپینتو مراتب دریافت را به فیفا گزارش می‌کردند که متاسفانه با تعطیلات سال نو میلادی برخورد کردیم و امکان این مکاتبات وجود نداشت و بلافاصله پس از پایان تعطیلات، باشگاه استقلال نامه مربوطه را ارسال و از وکلای طرف مقابل درخواست ارسال تاییدیه را کرد که ظرف چند روز آینده با طی شدن این مراحل، پنجره نقل‌وانتقالات استقلال بازخواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه