موج
کدخبر : ۴۸۵۱۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-485199

سهم فرنگی کاران جوانان ایران از تورنمنت ترکیه نقره شد

سهم فرنگی کاران جوانان ایران از تورنمنت ترکیه نقره شد

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران با کسب چهار مدال طلا، سه نقره و دو برنز به عنوان نایب قهرمانی تورنمنت ترکیه دست یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، رقابت‌های بین المللی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران با کسب چهار مدال طلا، سه نقره و دو برنز به عنوان نایب قهرمانی تورنمنت ترکیه دست یافت.

جام قهرمانان ترکیه روزهای ۱۰ تا ۱۲ تیر در شهر آنتالیا برگزار شد و در پایان تیم ایران که با ۹ کشتی گیر در شش وزن عازم این مسابقات شده بود، به ۹ مدال شامل چهار طلا، سه نقره و دو برنز دست یافت.

برای تیم کشتی فرنگی جوانان ایران در این مسابقات، علی احمدی وفا در وزن ۵۰ کیلوگرم، اهورا بویری در وزن ۶۷ کیلوگرم، امیررضا ده بزرگی در وزن ۶۰ کیلوگرم و فردین هدایتی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم مدال طلا؛ یاسین یزدی در وزن ۸۲ کیلوگرم، ابوالفضل چوبانی در وزن ۸۷ کیلوگرم و ابوالفضل فتحی تزنگی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم مدال نقره؛ محمد عشیری در وزن ۶۰ کیلوگرم و ابوالفضل پایدار در وزن ۸۷ کیلوگرم مدال برنز کسب کردند.

در رده بندی تیمی،‌ ترکیه به عنوان قهرمانی دست یافت،‌ ایران نایب قهرمان شد و قرقیزستان به عنوان سومی رسید.

از نکات حائز اهمیت این مسابقات کسب مدال توسط تمامی نمایندگان اعزامی کشورمان بود و تیم ایران با توجه به نداشتن کشتی گیر در چهار وزن به عنوان نایب قهرمانی رسید.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم علی احمدی وفا در کشتی نخست حریف یونانی را با نتیجه ۸ بر صفر برد، وی در مبارزه دوم نماینده قرقیزستان را با نتیجه ۸ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر کشتی گیر ترکیه ای را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. احمدی وفا در دیدار فینال با نتیجه ۹ بر ۱ دیگر کشتی گیر ترکیه ای را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم امیررضا ده بزرگی در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر حریف قزاقستانی را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر نماینده کشور ترکیه را مغلوب کرد و در دور سوم و مرحله نیمه نهایی مقابل محمد عشیری دیگر نماینده کشورمان با نتیجه ۱ بر ۱ پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. ده بزرگی در دیدار فینال با نتیجه ۸ بر صفر از سد دیگر حریفه ترکیه ای گذشت و به مدال طلا دست یافت. محمد عشیری نیز در مبارزه نخست خود حریف قزاقستانی را مغلوب کرد و در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۶ از سد حریف ترکیه ای گذشت و با شکست مقابل ده بزرگی به دیدار رده بندی رفت. عشیری در دیدار رده بندی مقابل حریف خود به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۷ کیلوگرم اهورا بویری در مبارزه اول با نتیجه ۸ بر صفر حریف قرقیزستانی را مغلوب کرد. وی ‌در کشتی بعد نماینده قزاقستان را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بویری در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر مقابل کشتی گیر ترکیه ای به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۹ بر ۱ از سد دیگر حریف ترکیه ای گذشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم یاسین یزدی در مبارزه نخست با نتیجه ۷ بر ۳ ترکیه را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر ۲ حریف قرقیزستانی را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. یزدی در دیدار پایانی مقابل دیگر حریف ترکیه ای مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۷ کیلوگرم ابوالفضل چوبانی پس از استراحت در دور اول، دور دوم کشتی گیر ترکیه ای را با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ابوالفضل پایدار با نتیجه ۴ بر ۱ به برتری دست یافت و به دیدار فینال رفت. چوبانی در دیدار پایانی با نتیجه ۶ بر ۳ مقابل حریف قرقیزستانی مغلوب شد و به مدال نقره رسید. ابوالفضل پایدار در دور اول کشتی گیر ترکیه ای را ۸ بر صفر مغلوب کرد و در دور دوم نیز با نتیجه ۸ بر صفر از سد دیگر حریف ترکیه ای گذشت. وی در مرحله نیمه نهایی مغلوب چوبانی شد و به دیدار رده بندی رفت. پایدار در این دیدار مقابل نماینده کشور ترکیه به برتری رسید و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم فردین هدایتی در سه کشتی و با نتایج مشابه ۹ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال مقابل ابوالفضل فتحی تزنگی دیگر نماینده کشورمان با نتیجه ۶ بر صفر به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد. ابوالفضل فتحی تزنگی نیز در کشتی نخست با نتیجه ۵ بر ۱ حریف ترکیه ای را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر ۱ حریفی از یونان را مغلوب کرد و در دیدار فینال نیز مغلوب هدایتی شد و به مدال نقره رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه