موج
کدخبر : ۳۹۵۴۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395447

دومین دیدار تیم ملی ایران در گروه A مقدماتی جام جهانی قطر با برتری قاطع مقابل عراق همراه بود.

 

به گزارش خبرگزاری موج،  در این دیدار که در قطر برگزار شد، تیم ملی ایران در همان ابتدای کار با گل علیرضا جهانبخش توانست از عراق پیش بیفتد. نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید تا ایران با برتری پای به رختکن بگذارد.

در نیمه دوم نیز تیم ملی ایران در دقیقه 69 با گل مهدی طارمی، اختلاف را با عراق به 2 گل رساند. در آخرین دقایق بازی، روی همکاری انصاری‌فرد و قلی‌زاده که هر دو لحظاتی قبل به بازی اضافه شده بودند، ایران موفق شد گل سوم خود را توسط قلی‌زاده به ثمر رسانده و با نتیجه ای مقتدرانه عراق را شکست داده و در صدر جدول گروه A قرار بگیرد.

در نیمه دوم این دیدار، سعید عزت‌اللهی به دلیل مصدومیت جای خود را به سامان قدوس داد.

ترکیب عراق

فهد طالب، شیرکو کریم، علی فائز، احمد ابراهیم، ضرغام اسماعیل، صفا هادی، امیر العماری، امجد عطوان، همام طارق، بشار رسن، ایمن حسین

 

ترکیب ایران

علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی‌زادگان، امید نورافکن، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی، علیرضا جهانبخش (کاپیتان)، وحید امیری، مهدی طارمی، سردار آزمون

 گل های بازی:

عراق:_

 

ایران: (دقیقه 3: علیرضا جهانبخش): نفوذ فوق العاده مهدی طارمی از سمت چپ و ارسال دیدنی این بازیکن به روی دروازه، با ضربه سر علیرضا جهانبخش همراه شد و این بازیکن موفق شد دروازه عراق را در همان ابتدای کار باز کند. 

دقیقه 70: (مهدی طارمی): سردار آزمون کنار خط عرضی زمین صاحب توپ شد و با پاسی بلند و استثنایی مهدی طارمی را صاحب یک موقعیت تک به تک کرد. این بازیکن پس از کنترل توپی دیدنی، با فهد طالب تک به تک سد و با ضربه ای بغل پا، توپ را از میان پاهای گلر عراقی ها عبور داد و به گل دوم ایران تبدیل کرد.

دقیقه 90: ( علی قلی زاده) :یک حرکت خوب از سمت چپ و ارسال دیدنی کریم انصاری فرد در درون محوطه جریمه به علی قلی زاده رسید و این بازیکن پس از یک استپ خوب و با ضربه ای نرم و بغل پا، دروازه عراق را برای بار سوم باز کرد

 

 

کارت زرد:  

عراق:

امجد عطوان ( 11)_ احمد ابراهیم( 39)

ایران

سعید عزت الهی( 35)_ علیرضا جهانبخش ( 63)

کارت قرمز:

عراق: _

ایران: _

 

مهم ترین لحظات بازی:

دقیقه 12: کار خوبی تیمی و فرصتی که نصیب مهدی طارمی شد. شوت فنی و بغل پای این بازیکن را گلر عراق در اختیار گرفت

دقیقه 28: ارسال خوب جهانبخش به روی دروازه نصیب سردار آزمون شد که ضربه سر مهاجم تیم ملی از بالای دروازه به بیرون رفت

دقیقه 32: حرکت تیمی فوق العاده از سمت راست و پاس جهانبخش به نوراللهی و در ادامه ارسال دقیق و زمینی این بازیکن روی نقطه پنالتی به سردار آزمون رسید که ضربه زیبا و بغل پای این بازیکن را فهد طالب گلر عراق به زیبایی مهار کرد.

دقیقه ۴۹: ارسال بازیکنان عراق توسط مهند علی به گل تبدیل شد اما این گل آفساید بود و مردود اعلام شد.

دقیقه 74: یک ضدحمله دیدنی از بازیکنان تیم ملی ایران و مهدی طارمی که درون محوطه جریمه صاحب توپ شد. پاس عرضی او در دهانه دروازه به سردار آزمون رسید که صفا هادی چند صدم ثانیه زودتر از آزمون و با تکلی خوب، به توپ رسید و مانع از رسیدن ایران به گل سوم شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها