موج
کدخبر : ۳۶۹۷۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369746

صالحی امیری:

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان گفت: میزبانی بحرین از مسابقات گروه C مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر به اعتقاد من نتیجه یک تبانی بود که AFC اعلام و فیفا هم سکوت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید رضا صالحی‌ امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در خصوص میزبانی بحرین از مسابقات گروه C مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر که تیم ملی کشورمان نیز در آن حضور دارد، بیان کرد: فدراسیون فوتبال یکسال بلاتکلیف بود و همین موضوع باعث شد تا رقبای ما از این فرصت استفاده کنند و در پنهان به صورت تبانی تصمیمات سیاسی گرفتند که مغایر با روح ورزش منشور المپیک و جوانمردی است.

او افزود: من با شورای المپیک آسیا و شیخ‌ احمد صحبت هایی را انجام دادم. دلایلی که آوردند اصلا قانع‌کننده نیست. آن ها بحث تبلیغات، حامیان مالی و تحریم ها مطرح کرده بودند که همه این ها بهانه است و واقعی نیست.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: سکوت فیفا در این زمینه بسیار معنادار است. چطور وقتی حرف وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک مطرح می‌شود فیفا دفاع می‌کند، اما اینجا که بحث حقوق فوتبال ایران است سکوت می‌کند؟ در حالی که می‌دانیم این تصمیم مغایر با اصول فوتبال و رویکردی غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی است.

صالحی امیری در خصوص رایزنی های وزارت امور خارجه گفت: وزارت امور خارجه هم در حد توان خود تلاش کرد. ارتباط ما با فیفا در حد مکاتبه است. ارتباط رسمی با شورای المپیک آسیا داشتیم که از طریق شیخ‌ سلمان دنبال کردیم. مجموعه رفتار‌های سیاسی علیه ملت ایران دارند و این رفتار غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی را باید در چارچوب یک پازل بزرگ‌تر ببینیم. اما این دلیل نمی‌شود که فعالیت نکنیم. عزیزی خادم با من، ظریف و سلطانی‌فر صحبت کرد. به اعتقاد من نتیجه یک تبانی بود که AFC اعلام و فیفا هم سکوت کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها