موج
کدخبر : ۳۵۱۶۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351627

دستورالعمل‌های بهداشتی جهت برگزاری مسابقات لیگ برتر از سوی رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران به باشگاه ‌ها و هیئت‌ های فوتبال ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ در نامه‌ای به باشگاه‌ها و هیئت‌های فوتبال دستورالعمل بهداشتی جهت برگزاری مسابقات لیگ را ابلاغ کرد.

در نامه بهاروند آمده است:

با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرروت به حداقل رساندن تعداد افراد حاضر در ورزشگاه‌ها تا الاع ثانوی دستور فرمائید نسبت به انجام موارد ذیل همکاری لازم صورت گیرد:

۱- تنها بازیکنان اصلی و ذخیره به همراه کادرفنی که در لیست بوده و شرایط حضور در زمین مسابقه را دارند مجاز به ورود به ورزشگاه بوده و بازیکنان خارج از فهرست از جمله بازیکنان محروم و مصدوم حق همراهی با تیم و حضور در سکو‌ها را ندارند.

۲- با هدف کاهش ریسک شیوع ویروس کرونا، حضور مسئولان عالی رتبه باشگاه طبق روال فصل پیش (۴ نفر همراه تیم میهمان و ۶ نفره همراه تیم میزبان) تنها با داشتن آی دی کارت و هماهنگی با مسئول برگزاری مسابقه امکان پذیر بوده و از حضور سایر افراد میهمان و همراهان فاقد‌ای دی کارتبه ورزشگاه معذور می‌باشیم.

۳- همکاران مسئول در روز برگزاری مسابقه از سوی هیئت فوتبال استان یا شهرستان تایید و تامین می‌گردد (از جمله عوامل برانکارد، توپ جمع کن‌ها و سایر عوامل اجرایی روز مسابقه) باید در حداقل تعداد مجاز بوده و توجه بر رعایت الزامات پروتکل‌های بهداشتی از جانب ایشان در تعهد میزبان است.

۴- مکررا یادآوری می‌گردد، از آنجا که تمامی مسابقات تا اطلاع ثانوی بدون حضور تماشاگر است بنابراین به جهت حمایت از نظام سلامت کشور و انجام شیوه نامه های صادره از سوی وزارت بهداشت، حضور افراد مختلف در تمامی فضای ورزشگاه و همچنین استقرار مهمانان و مسئول شهری در فضا‌های مختلف مانند جایگاه VIP، سکو‌ها و کنار زمین اکیدا ممنوع بوده و مسئول برگزاری مسابقات تا زمان حضور ایشان از برگزاری مسابقه منع می‌گردد.

۵- تامین ۶ نفر توپ جمع کن و ۴ نفر از عوامل برانکارد، با نظر هیئت فوتبال استان بوده و انجام معاینات پزشکی و ارائه آموزش‌های لازم به آن ها بر عهده هیئت  استان و یا شهرستان میزبان است.

۶- نظارت بر انجام صحیح دستور العمل‌های بهداشتی صادره از جمله ضد عفونی و پلمب رختکن‌ها و فضا‌های اجرایی، ضد عفونی توپ ها، تامین پد بهداشتی و ضدعفونی کفش‌ها در ورودی زمین مسابقه، نصف لامپ‌های UV، ایجاد فاصله بهداشتی روی نیمکت‌ها و تعبیه مسیر استقرار بازیکنان و کادرفنی روی سکو‌ها و... بر عهده هیئت فوتبال و باشگاه میزبان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها