موج
کدخبر : ۳۴۶۸۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346885

صالحی امیری:

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: در ستاد عالی که مشترک وزرات ورزش و کمیته ملی المپیک است سیاست ما حمایت کامل از رشته‌ های پُر مدال است.

به گزارش خبرگزاری موج، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه مراسم تجلیل از رکوردشکنان رشته‌ی دو و میدانی گفت: اتفاق امروز در تاریخ دو و میدانی برگ افتخاری است. دختران ایران زمین رکورد‌های جدیدی را در رشته‌ی دو و میدانی ثبت کرده اند که بخشی از این رکورد‌ها در تاریخ دو و میدانی بی سابقه بود. این موضوع نشان می‌دهد اگر ما فضای لازم را در اختیار بانوانمان قرار دهیم آن‌ها توانایی این را دارند که قله‌های ورزش کشورمان را فتح و به جهانیان ثابت کنند دختران ایرانی قدرت و اراده لازم را برای فتح سکو‌های بین المللی دارند.

او در مورد اهمیت رشته‌ی دو و میدانی گفت: دو و میدانی یکی از رشته‌های پُر مدال در مسابقات بین المللی است و ما نیاز داریم در کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون دو و میدانی برنامه‌های جدیدی را برای این رشته در نظر بگیریم. دو و میدانی در رقابت‌های آسیایی، جهانی و حتی المپیک می‌تواند جایگاه کاروان ایران را ارتقا دهد. ما در سال ۱۴۰۰، پنج مسابقه مهم در دو و میدانی داریم که عملکرد ورزشکارانمان ما را بسیار امیدوار کرده است. این مراسم تقدیری نمادین بود از تمام قهرمانان و مربیان دو و میدانی کشورمان با این پیام که شما دیده می‌شود و مردم هم قدردان زحمات شما هستند.

رئیس کمیته ملی المپیک درمورد حمایت از رشته‌ی پُر مدال گفت: در فدراسیون دو و میدانی سرمایه گذاری خوبی صورت گرفته است و روسای فدراسیون نیز زحمات زیادی کشیده اند. در ستاد عالی که مشترک وزرات ورزش و کمیته ملی المپیک است سیاست ما حمایت کامل از رشته‌های پُر مدال است. یعنی اگر ما سرمایه گذاری خوبی در رشته‌های مانند تیراندازی، شنا، شیرجه، واترپلو، دوچرخه سواری و دو و میدانی انجام دهیم می‌توانیم جایگاهمان را تغییر دهیم. در بازی‌های آسیایی شاهد این بودیم که چین و ژاپن نیمی از مدال هایشان توسط ورزشکاران بانوانشان کسب شد. این موضوع نشان از سرمایه گذاری آن‌ها است و اگر ما نیز این کار را انجام دهیم مطمئن باشید جایگاهمان در آسیا تغییر خواهد کرد. معاونت امور بانوان در مجموعه وزارت ورزش و کمیسیون بانوان کمیته ملی المپیک در حال تنظیم سند جدیدی به نام توسعه ورزش قهرمانی زنان هستند تا ما بتوانیم جدا از برنامه های موجود سرمایه گذاری مستقلی را برای بانوان انجام دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها