موج
کدخبر : ۳۳۷۴۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337457

موج گزارش می دهد؛

بازی استقلال و پارس جنوبی جم در حالی به دلیل تعداد بازیکنان کرونایی استقلال لغو شد که پس از راستی آزمایی مشخص گردید تعداد افراد کرونایی باشگاه استقلال بسیار کمتر از لیست اعلامی این باشگاه به سازمان لیگ است. حال باید دید عدالت در فوتبال برقرار می شود؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، تیم‌ های پارس جنوبی جم و استقلال باید در هفته بیست و سوم لیگ برتر نوزدهم فوتبال  ایران روز یکشنبه 15 تیر 99 به مصاف یکدیگر می رفتند اما به دلیل اینکه طبق گفته پزشک استقلال تست کرونای ۱۳ نفر از بازیکنان استقلال مثبت اعلام شد و این تیم از رفتن به جم خودداری کرد و در نهایت این دیدار لغو شد.

بیشتر بخوانید:

اعلام می‌کنم که به هیچ وجه فردا راهی جم نمی ‌شویم

پس از حضور نیافتن تیم فوتبال استقلال در جم باشگاه پارس جنوبی جم اطلاعیه ای منتشر کرد و گفت: قطعا از حق و حقوق قانونی خود صرف نظر نخواهیم کرد.

باشگاه پارس جنوبی جم در اطلاعیه بعدی خود نیز اعلام کرد: چنانچه سازمان لیگ برخلاف آیین نامه داخلی مسابقات ۴۸ ساعت قبل از بازی تعویق یا لغو بازی را اعلام نکند و ناظرین و داوران بازی در محل مسابقه حاضر نباشند این موضوع تخلف آشکار بوده و باشگاه پارس جنوبی ضمن تهیه مستندات درصورت عدم پیگیری ارکان قضایی فوتبال برای احقاق حق خود به مرجع رسیدگی فیفا مراجعه خواهد کرد و در صورت کوتاهی و اغماض از سوی تصمیم گیران در لغو احتمالی این دیدار و واگذاری آن به آینده حاضر به تکرار و تعویق این بازی نخواهند بود و تا تعیین تکلیف نهایی حق عدم شرکت در ادامه رقابت‌های لیگ برتر را برای صیانت از حقوق هواداران پارس جنوبی جم برای خود محفوظ می‌دارد.

هومن افضلی مربی پارس جنوبی جم روز جمعه در کنفرانس خبری پیش از بازی برابر سپاهان در خصوص این دیدار گفت: تحت هیچ شرایطی بازی مجدد با استقلال انجام نخواهیم داد حتی اگر سه امتیاز بازی را به استقلال هدیه دهند، امروز احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال اعلام کرد که بازی صد درصد برگزار خواهد شد.

سعادتمند در ادامه درباره گمانه‌زنی‌ ها پیرامون نتیجه بازی استقلال و پارس جنوبی که در فضای مجازی گفته می‌شود 3 بر صفر به نفع پارس جنوبی خواهد شد، گفت: مطمئن هستم که این دیدار، یک بازی معوقه خواهد بود. تابع تصمیماتی هستیم که از طریق سازمان لیگ، ستاد مبارزه با کرونا و دستگاه‌هایی که نظر می‌دهند، هستیم. مطمئن هستم که این بازی به صورت معوقه برگزار می‌شود، چون در زمانی که قرار بود برگزار شود، 25 درصد از اعضای تیم مبتلا به کرونا بودند. 

پست حسین قدوسی در خصوص بازی پارس جنوبی و استقلال

مربی پارس جنوبی جم همچنین گفت: از لحاظ حقوقی دلایل کافی برای آنکه در بازی چه اتفاقی افتاده و چه اتفاقی باید رخ دهد، وجود دارد. تکلیف بازی از نظر من مشخص است و مجموعه پارس جم همین فکر را می کند که با توجه به مستندات باید رای کاملا محکم و شفافی صادر شود. اگر در این زمینه کوتاهی شکل بگیرد، این پرونده را به فیفا می برم. با وکیلم در خارج از کشور صحبت کردم و ایشان یک نامه اولیه به فیفا زده است و منتظر مستندات دیگر من است تا پرونده تکمیل شود. دوست ندارم اینکار را انجام دهم. در پرونده پارس جنوبی جم، شرافت، عدالت و صداقت فوتبال در آزمایش است. یعنی اگر این سه فاکتور مهم در این آزمون شکست بخورند، دیگر هیچ امیدی به فوتبال ما نیست. اگر ببینم که نیت و اراده کافی در داخل برای اینکه مساله حل شود وجود ندارد، مجبورم کاری را انجام دهم که دوست ندارم و می دانید که این مساله شائبه های زیادی هم ایجاد می کند. یکی از آنها دخالت دولت به عنوان مالک و رئیس مجمع باشگاه استقلال است. دومی آن هم مهندسی نتایج است. اینها چیزهایی هستند که می تواند نتایج بدی برای فوتبال ما داشته باشد. منتظر هستیم و امیدواریم بتوانیم این موضوع را در مراجع داخلی حل کنیم. فعلا اظهار نظرها غیر حقوقی است و منتظریم تا تکلیف بازی مشخص شود. خیلی هم نباید پروسه طولانی باشد چون انتهای فصل است و تیم ها منتظر هستند تا نتایج خود را هرچه زودتر بدانند. امیدوارم که هرچه سریعتر شرایط را به دست آوریم و در غیر این صورت مجبوریم راه کارهای دیگری پیاده کنیم.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره تیم استقلال و بازی این تیم مقابل پارس جنوبی اظهار داشت: در جلسه صبح روز شنبه که با تیم استقلال داشتیم به ما اعلام کردند که شش تست مثبت دارند. گفتند دیگر بازیکنی برای ما نمانده است، منتهی به ما گفتند تست‌های جدید هم در حال آماده‌سازی است. بعد از آن به ما گفتند فرودگاه را ترک کردند و آقای رمضانی اعلام کرد تست‌های جدید گرفته شده که می‌خواهند به ما ارسال کنند. تا 10 شب هم من در سازمان لیگ بودم اما تست جدیدی به دست ما نرسید. 

وی افزود: صبح روز بازی تست‌های جدید برای ما آوردند که سقف 25 درصد را برای استقلال پر کرد که فکر می‌کنم 13 عضو این تیم به کرونا مبتلا شده بودند.

سهیل مهدی ادامه داد: وقتی می‌گویید دل‌مان نمی‌خواهد ماسک بزنیم و عکس دسته جمعی می‌گیریم، بهتر است با همان سطح هم الان صحبت کنیم. هر چند خودتان می‌دانید چطور حد نصاب این 25 درصد را پر کرده‌اید. در سه مرحله این میزان را پر کردید، من خواهش می‌کنم وقتی صحبت می‌کنید اینها را هم در نظر بگیریم.  

مهدی در مورد اینکه گفته می‌شود تعداد تست‌های کرونای باشگاه اسقلال 9 نفر بوده است، عنوان کرد: باید این موضوع در ارکان قضایی رسیدگی شود.

از همان ابتدای انتشار اخبار کرونایی باشگاه استقلال شائبه هایی در صحت و سقم این ادعا مطرح شد به طوریکه هومن افاضلی بر روی آنتن زنده تلویزیون آمد و از سازمان های مسوول تقاضا کرد این موارد بررسی شود تا شائبه ها از بین رفته و همه چیز به طور شفاف مشخص شود.

این شائبه ها جایی بیشتر شد که یکی از مسوولین باشگاه در تماس تلفنی که با یکی از برنامه های تلویزیونی داشت با انتقاد از راستی آزمایی تست های کرونا اعلام کرده بود که قرار بر راستی آزمایی نبود و این تازه اعلام شده و ... .

به گزارش خبرگزاری موج، در حالی که استقلالی ها مدعی بودند تست کرونای ۱۳ نفر از بازیکنانش مثبت اعلام شده مشخص شد فقط تست کرونای 9 نفر مثبت بوده است و چهار بازیکن استقلال خوشبختانه تست کرونایشان منفی اعلام شد و این شواهد نشان می دهد که کرونایی های استقلال از معیار تعیین شده 25 درصد کمتر است.  آرش رضاوند، مهدی قایدی، حسین پورحمیدی، مسعود ریگی و محمد دانشگر برخی از افرادی بودند که اسامی شان در لیست کرونایی های استقلال برای بازی مقابل پارس جنوبی جم  آورده شده بود و این بازیکنان برای دیدار مقابل تراکتور در کنار تیم حضور داشتند! همین بازیکنانی که با قرار دادن اسمشان در لیست کرونایی ها، استقلال دیدار مقابل پارس جنوبی جم را انجام نداد و ناگهان بهبود پیدا کرده و در بازی مقابل تراکتور در زمین حضور پیدا کردند.

حال باید دید تصمیم سازمان لیگ با توجه به شواهد و قرائن چه خواهد بود؟ آیا حق پارس جنوبی جم که در منطقه قرمز جدول لیگ برتر هم قرار دارد به آنها داده خواهد شد؟ آیا شرط بازی با تراکتور برای برگزاری مجدد بازی با پارس جنوبی جم صحت دارد؟ آیا با استقلال برخوردی انضباطی خواهد شد؟ و خیل عظیمی از آیاهای دیگر که پس از اعلام نظر و نتیجه بازی به آنها خواهیم پرداخت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا رای دیدار پارس جنوبی جم و استقلال -تکرار بازی- رای عادلانه ای است؟
نتایج