موج
کدخبر : ۳۳۱۷۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331723

سعادتمند:

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: فوتبال گوی گردونی است که اتفاقات غیر منتظره‌ای در آن رقم می‌خورد؛ بنابراین معرفی تیم قهرمان به این صورت، شایسته هیچ تیمی نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال درباره پرداخت مطالبات شیخ دیاباته اظهار کرد: خوشبختانه با همکاری دوستان توانستیم مطالبات دیاباته را در زمان مقرر پرداخت کنیم. قبلا یک شوخی کردم و گفتم ۷ هزار دلار بیشتر به دیاباته دادیم تا برای ما سوغاتی بیاورد.

سعادتمند درباره مشکلات موجود برای پرداخت مطالبات میلیچ و دیاباته گفت: یکی از مشکلاتی که با آن مواجه هستیم، تحریم‌های ظالمانه است که پرداخت مطالبات بازیکنان و مربیان خارجی را با مشکل مواجه کرده است. حتی یک بار از کشور ثالث برای میلیچ ۱۱ هزار دلار واریز کردیم، اما آن پول برگشت خورد و مجبور شدیم مطالبات او را در ۲ بخش ۵ و ۶ هزار دلاری واریز کنیم. برای پرداخت مطالبات دیاباته از دوستان مان در ۳ کشور کمک گرفتیم تا توانستیم پول او را در اقساط ۱۰ هزار دلاری به حسابش واریز کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در ادامه گفت: دیاباته دیگر هیچ طلبی از باشگاه ندارد و حتی آپشن‌های قراردادش را هم پرداخت کردیم. تنها حقوق ماهیانه او تا پایان فصل باقی مانده است. اگر در دی ماه یا بهمن ماه مطالبات دیاباته را پرداخت می‌کردیم، اکنون مجبور نبودیم به خاطر نوسانات ارزی یک میلیارد بیشتر هزینه کنیم. دقیقا نرخ ارز ۵۰ درصد بیشتر و باشگاه برای پرداخت دستمزد‌ها با مشکل مواجه شده است، اما ما در ادامه متعهد به پرداخت به موقع مطالبات بازیکنان خارجی و بازیکنان داخلی که خیلی برای ما ارزش دارند، هستیم.

* استقلال ۱۰ بازی تا پایان لیگ دارد، چرا مدعی قهرمانی نباشم؟

او در واکنش به اینکه با نیمه تمام ماندن لیگ برتر پرسپولیس به عنوان قهرمان معرفی می شود عنوان کرد: اصلا درباره چنین چیزی نباید حرف زد. وقتی استقلال تا پایان فصل ۱۰ بازی و ۳۰ امتیاز دارد، چگونه می‌توان قهرمان را معرفی کرد. چنین اتفاقی غیر ممکن است. از طرف دیگر تیم‌های پنجم تا هشتم شانس کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را دارند. استقلال تیم پانزدهم جدول بوده، اما پس از ۱۰ بازی به صدر جدول رسید.

سعادتمند افزود: فوتبال گوی گردونی است که اتفاقات غیر منتظره‌ای در آن رقم می‌خورد؛ بنابراین معرفی تیم قهرمان به این صورت، شایسته هیچ تیمی نیست. مسئولان سازمان لیگ می‌توانند ۱۶ مدیرعامل و کادر‌های فنی را دعوت کنند و درباره ادامه لیگ تصمیمی منطقی بگیرند. وقتی ۳۰ امتیاز تیم من باقی مانده چرا مدعی قهرمانی نباشم. تیم من ۱۰ بازی دارد. مگر ۲ بازی باقی مانده که قید قهرمانی را بزنم.

مدیرعامل باشگاه استقلال افزود: می‌توانستیم با ۳۰ هزار دلار یعنی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان با پروپئیچ تسویه حساب کنیم، اما برای پرداخت مطالبات این بازیکن سال گذشته حدود ۴ میلیارد و نیم از درآمد‌های باشگاه از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به او پرداخت شد. این نوسانات ارزی باشگاه‌ها را اذیت می‌کند. اگر در انعقاد قرارداد با بازیکنان و مربیان خارجی برخی مسائل را در نظر نگیریم، واقعا متضرر می‌شویم.

* باشگاه حرفه‌ای باید برای پر کردن نقاط ضعفش از بازیکنان خارجی استفاده کند

سعادتمند درباره قانون ممنوعیت جذب بازیکنان خارجی توسط استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: وقتی مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را گرفتیم، باشگاه‌ها نیز باید حرفه‌ای اداره شوند. باشگاه حرفه‌ای هم باید برای پر کردن نقاط ضعفش از بازیکنان خارجی استفاده کند. وزارت ورزش و جوانان این قانون را به صورت موقت اعمال می‌کند. شاید بتوان گفت که چنین کاری در شرایط اقتصادی کنونی برای باشگاه‌های ما به صرفه‌تر است.

او افزود : در واقع با این قانون هم موافق و هم مخالف هستم. دلیل موافقتم این است که با نوسانات ارزی ما با جذب بازیکن خارجی دچار ضرر مالی می‌شویم. دلیل مخالت من با این قانون این است که باشگاه‌ها باید بتوانند نقاط ضعف خود را با استفاده از بازیکنان خارجی برطرف کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها