موج
کدخبر : ۲۸۵۹۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-285918

ویلموتس:

سرمربی تیم ملی ایران گفت: ایران تیمی با پتانسیل شگفتی‌سازی است. این تیم هرگز از مرحله گروهی جام جهانی بالا نرفته است. پس محقق کردن این هدف برای من مثل یک چالش زیبا است.

به گزارش خبرگزاری موج، مارک ویلموتس در گفتگو با سایت «اسپورزا»ی بلژیک از وضعیت خود در یکی دو ماهی که از انتصاب وی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گذرد ابراز خرسندی کرد.

ویلموتس که تیم ملی ایران سومین تیم ملی‌ای است که هدایتش را برعهده گرفته است (بعد از تیم‌های ملی بلژیک و ساحل عاج)، به اسپورزا گفت: در ابتدا برای پذیرش پیشنهاد ایران کمی تردید داشتم اما آنها (مسئولان فدراسیون) راهی طولانی را برای متقاعد کردن من پیموده بودند. رئیس فدراسیون در نهایت خودش به بلژیک آمد تا با من صحبت کند و بعد از آن هم من سفری سه روزه به تهران داشتم تا امکانات را بررسی کنم. زمانی که به آنجا رسیدم، دهانم از تعجب باز ماند؛ یک استادیوم 100 هزار نفری با زمین چمنی که شبیه کفپوش میز بیلیارد و یک مرکز ورزشی که شبیه مجموعه توبکه بلژیک است و همه چیز دارد.

ویلموتس در پاسخ به این سؤال که چه شد که ایران به سراغ او آمد، اظهار داشت: سرمربی قبلی تیم ملی ایران نتایجی استثنایی کسب کرده بود. ایران با او همیشه به جام جهانی می‌رفت اما آنها مرا استخدام کردند چون می‌‌خواهند که این تیم را به تیمی جنگنده مانند بلژیک تبدیل کنند. علاوه بر این آنها احساس می‌کردند که تیم‌شان با هدایت کی‌روش به اندازه کافی هجومی بازی نمی‌کند. برای پختن یک سوپ خوشمزه باید از مواد متفاوتی استفاده کرد.

ویلموتس با تمجید از شور و اشتیاق مردم ایران نسبت به فوتبال و پتانسیل بالای این کشور در این رشته ورشی، افزود: در ایران واقعاً بازیکنان بااستعداد فراوانی وجود دارد. من در ایران دروازه‌بانی دارم علیرضا بیرانوند که هیچکس او را نمی‌شناسد اما توانایی بازی در  هر یک از باشگاه‌های بزرگ اروپا را دارد. من به یک بازیکن 18 ساله اللهیار صیادمنش اجازه دادم اولین بازی ملی‌اش را انجام دهد. او در تیم زیر 17 ساله‌ها به آلمان گل زده بود. او به تیم ما اضافه شد و خیلی سریع در بازی مقابل سوریه گلزنی کرد. من مطمئنم که هنوز بازیکنان با استعداد زیادی هستند که باید آنها را شناسایی کنیم. به عنوان سرمربی تیم ملی من دوست دارم از مواد مختلفی برای پختن سوپ خوشمزه‌ام استفاده کنم. سوالی که می‌ماند این است که ما چگونه می‌خواهیم بازی کنیم. خب البته شما نمی‌توانید با سه جلسه تمرین همه چیز را تغییر دهید اما در بازی دوستانه اخیرمان مقابل کره جنوبی ما خیلی سریع 16 موقعیت گلزنی داشتیم در حالی که نظیر آن در این تیم هرگز رخ نداده بود. ایران بدون ترس و با شهامت زیاد برای حمله بازی کرد. برنامه این است که این فلسفه بازی را به تیم‌های جوانان هم انتقال دهیم.

ویلموتس در مقایسه میان جاه‌طلبی تیم ملی ایران با تیم ملی بلژیک، ادامه داد: در تیم ملی بلژیک ما همیشه با هدف قهرمانی در تورنمنت وارد مسابقات می‌شدیم. الان در مورد تیم ملی ایران اما وضعیت متفاوت است اما ایران تیمی با پتانسیل شگفتی‌سازی است. این تیم هرگز از مرحله گروهی جام جهانی بالا نرفته است. پس محقق کردن این هدف برای من مثل یک چالش زیبا است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها