پرسپولیس و داماش در رقابت های فینال جام‌ حذفی امروز به مصاف هم می روند.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم های پرسپولیس و داماش در رقابت های فینال جام‌ حذفی امروز (یک شنبه 12 خرداد 97) از ساعت 21:00 در ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان به مصاف هم خواهند رفت.

قیمت بلیت حدود ۱۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

 در فاصله ۶ ساعت مانده به شروع بازی هواداران پرسپولیس رو به روی ورزشگاه شهدای فولاد تجمع کردند.

درب های استادیوم در ساعت ۱۵:۳۰ به روی هواداران باز شد

در اسنوبرد ورزشگاه شهدای فولاد نام تیم پرسپولیس به اشتباه پیروزی درج شده است.

باشگاه داماش تعداد زیادی از بلیت‌های دیدار امشب مقابل پرسپولیس را به‌صورت رایگان در اختیاران هوادارانی قرار داده که از گیلان برای حمایت از تیم‌شان راهی اهواز شده‌اند.

تعداد هواداران پرسپولیس نسبت به طرفداران داماش بیشتر است و تقریبا نصف بیشتر ورزشگاه در تسخیر پرسپولیسی‌ها است.

در فاصله ۳ ساعت به شروع بازی پرسپولیس و داماش ظرفیت استادیوم تکمیل شد.

هواداران پرسپولیس حاضر در ورزشگاه علیه امیر قلعه نویی شعار‌هایی سر دادند.

حدود ۱۰۰۰ نفر از هواداران داماش با ۶ دستگاه اتوبوس و چندین دستگاه خودروی شخصی برای حمایت از تیمشان مقابل پرسپولیس به ورزشگاه شهدای فولاد آمده‌اند، اما پشت در‌های بسته مانده و اجازه ورود به آن‌ها داده نمی‌شود.

نیروی انتظامی در ورزشگاه شهدای فولاد، توان کنترل هواداران را ندارد و مسئولان سازمان لیگ به نیروی انتظامی هشدار دادند که با این شرایط ورزشگاه و عدم کنترل تماشاگران، ممکن است هر اتفاقی در پایان بازی رخ دهد. از طرفی آنها می‌ترسند که بازی را لغو کنند، چون ممکن است تماشاگران تحریک شوند و به زمین بیایند.

بیش از 10 هزار هوادار بیرون از ورزشگاه شهدای فولاد حضور دارند و مأموران دیگر نمی‌توانند این تعداد را کنترل کنند. تماشاگران حتی روی سقف ورزشگاه هم نشسته‌اند.

هواداران داماش که جایگاه هایشان توسط پرسپولیسی‌ها تصرف شده بود در مصاحبه با اصحاب رسانه اعتراض خود را نسبت به این اتفاق نشان دادند.

جایگاه خبرنگاران نیز به تصرف هواداران پرسپولیس در آمده است!

یکی از مأموران نیروی انتظامی پس از گلایه خبرنگاران از هجوم تماشاگران به جایگاه آنها پاسخ داد: می‌خواستید جای خود را از دست ندهید! خبرنگاران هم کنار زمین حضور دارند.

سیامک فراهانی، سرمربی داماش تأکید کرد که تماشاگران داماش حتماً باید در ورزشگاه حاضر شوند.

 سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در واکنش به جو ورزشگاه گفت: کنترل هواداران از دست ما خارج شده است.

محسن خلیلی، مدیر تیم پرسپولیس به وسط زمین آمد و با استفاده از بلندگو از هواداران خواست که در انتهای بازی اجازه دهند مراسم اهدای جام، با نظم برگزار شود.

درگیری شدیدی بین هواداران در جایگاه خبرنگاران رخ داد که منجر به شکستن میزها و پریزهای برق شد. این اتفاقات در حالی رخ می‌داد که مأموران نیروی انتظامی تنها نظاره‌گر ماجرا بودند.

درحالی که قرار بود این بازی از ساعت ۲۱ آغاز شود به دلیل امتناع داماشی ها از ورود به زمین هنوز آغاز نشده است. داماشی ها اعتقاد دارند اجازه ورود تماشاگرانشان به ورزشگاه داده نشده است.

داماش حاضر به بازی نیست.

مسئولان برگزاری بازی که نتوانستند مشکل داماش را حل کنند دست به دامان علیرضا بیرانوند شدند تا از تماشاگران بخواهد جایگاه تماشاگران حریف را خالی کند. بیرانوند هم کنار زمین آمد و از طریق بلندگو اعلام کرد که تماشاگران پرسپولیس سکوهایی را برای داماشی ها خالی کنند.

به دنبال این اتفاق بازیکنان پرسپولیس هم به رختکن برگشتند و منتظر هستند تا مشکل شروع بازی حل شود.

حمله سوسک‌ها و ملخ‌ها به کنار زمین نیز باعث شد تا صدای اعتراض بازیکنان بلند شود.

هواداران از کوره در رفته و با صدای بلند و اعتراض‌آمیز خواهان برگزاری بازی هستند.

مسؤول یگان ویژه ورزشگاه تهدید کرد که اگر تا سه دقیقه دیگر تماشاگران همکاری نکنند بازی لغو می‌شود.

داماشی ها بالاخره کوتاه آمدند و رضایت دادند بدون هوادارانشان بازی را ادامه دهد  وبازی با یک ساعت تاخیر ساعت 22:00 آغاز می شود.

بازیکنان دو تیم وارد زمین شدند تا بدن هایشان را دوباره گرم کنند. 

سعید فتاحی پشت میکروفن رفت و اعلام کرد که فینال حذفی ساعت 22:30 آغاز می‌شود.

سعید فتاحی و مدیران باشگاه داماش در کنار زمین جلسه‌ای کوتاه برگزار کردند که مشخص شد که داماشی‌ها هنوز راضی نشدند که بازی کنند و اعلام کردند تا زمانی که هوادارانشان در داخل ورزشگاه مستقر نشوند حاضر به بازی در فینال حذفی نیستند.

یکی از دلایلی که مسئولان برگزاری فینال حذفی از آن هراس دارند و نمی‌توانند این بازی را لغو کنند، احتمال درگیری هواداران دو تیم پس از خروج از ورزشگاه است به همین دلیل آن‌ها در حال بررسی این موضوع هستند و به همین دلیل تاکنون بازی لغو نشده است.

 کریم باقری اعتراض شدیدی داشت و با فریاد بر سر فتاحی و قنبری می‌گفت  اگر نمی‌توانید بازی را لغو کنید.

هواداران بعد از اعتراض شدید باقری یکپارچه به تشویق وی پرداختند.

داماشی‌ها برای اینکه حاضر به بازی شوند یا نه با هواداران خود مشورت می‌کردند و جالب اینکه تماشاگران رشتی مخالف برگزاری هستند، چرا که اصرار دارند در ورزشگاه امنیت ندارند.

با به تشنج کشیده شدن جو داخل ورزشگاه و در حالی که پنج دقیقه از زمانی که فتاحی به عنوان زمان آغاز بازی اعلام کرده بود، تعداد زیادی از هواداران به داخل زمین آمدند و بازیکنان دو تیم به داخل رختکن رفتند تا با این اوصاف احتمالا این دیدار لغو شود. بازیکنان دو تیم هم حاضر نیستند به داخل زمین بیایند.

با رفتن بازیکنان پرسپولیس به داخل رختکن این اقدام عصبانیت هواداران را به همراه داشت و آن‌ها با پرتاب سنگ و صندلی به داخل زمین و روشن کردن آتش، اعتراض خودشان را اعلام کردند.پرتاب یکی از این سنگ‌ها باعث شکستن سر یکی از ماموران نیروی انتظامی شد.

با اوج گرفتن نابسامانی‌ها در ورزشگاه فولاد، ۸۰ درصد تماشاگران تصمیم گرفتند که ورزشگاه را ترک کنند.

پس از متشنج شدن جو ورزشگاه فولاد، دیدار فینال جام حذفی لغو شود.

در حال حاضر تعداد زیادی از هواداران در داخل زمین حضور دارند و بازیکنان دو تیم به رختکن رفتند و حاضر به بازی کردن نیستند. همچنین 80 درصد تماشاگران حاضر در ورزشگاه تصمیم به ترک آن‌جا گرفتند تا ورزشگاه فولاد تقریبا خالی از تماشاگر شود.

فینال جام حذفی امشب حتماً برگزار می شود

مازیار ناظمی، سخنگوی وزارت ورزش و جوانان در این خصوص گفت: با آقایان فتاحی، رئیس کمیته مسابقات و بهاروند رئیس سازمان لیگ تماس گرفته شده و بایستی فینال جام حذفی بین پرسپولیس و داماش امشب حتماً برگزار شود.

او افزود: با مدیرعامل محترم داماش هم تماس گرفته شده تا تیم و بازیکنان در میدان حاضر شوند.

مدیر کل روابط عمومی وزارت ورزش گفت: شرایط پیش آمده در این مسابقه در اولین فرصت بررسی و فدراسیون فوتبال با افراد خاطی بشدت برخورد انضباطی خواهد کرد و در صورت نیاز تغییرات لازم در مسؤولیت‌ها صورت خواهد گرفت.

با اینکه پس از متشنج شدن جو ورزشگاه، تماشاگران تصمیم به رفتن گرفتند اما پس از اینکه مشخص شد تصمیم نهایی مسؤولان بازی برگزاری فینال حذفی است، آن‌ها دوباره به جایگاه‌های‌شان بازگشتند و ورزشگاه را پر کردند.

تماشاگران داماش گیلانیان که در ابتدا نتوانسته بودند در ورزشگاه فولاد مستقر شوند، پس از اینکه تصمیم به برگزاری بازی گرفته شد در جایگاه VIP حضور پیدا کردند. تعداد آن‌ها حدود ۳۰۰ نفر بود و برخی از آن‌ها هم نتوانستند به داخل ورزشگاه بیایند. آن نفراتی که بیرون ورزشگاه بودند با شعار علیه مسؤولان فوتبال ایران، آن‌ها را علیه تیم‌های شهرستانی خواندند.

در جریان بازی بارها تماشاگران به پرتاب بطری به داخل زمین اقدام کردند. هم‌چنین تماشاگران بارها نسبت به یکدیگر فحاشی کردند.

خبرنگاران که جایگاه استقرارشان پیش از آغاز بازی توسط تماشاگران تسخیر شد، در کنار زمین بازی را تماشا می‌کردند.

در نیمه دوم نیروهای بسیج وارد ورزشگاه فولاد شدند تا در برقراری نظم به نیروهای یگان ویژه کمک کنند.

در حالی که تماشاگران بیشتر دقایق نیمه دوم در حال تشویق تیم‌شان بودند اما باز هم چندین بار اتفاق افتاد که آن‌ها بطری به داخل زمین پرتاب کردند.

در این نیمه افراد متفرقه زیادی مقابل نیمکت پرسپولیس حضور داشتند و همین مساله باعث ایجاد ازدحام زیادی مقابل نیمکت سرخ‌پوشان شد.

فینال پرحاشیه جام حذفی ۹۸-۹۷ در نهایت با پیروزی یک بر صفر پرسپولیس مقابل داماش و قهرمانی سرخ‌پوشان به پایان رسید.