موج
کدخبر : ۲۶۴۳۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-264354

کیانوش رستمی برای اولین بار در دسته ۹۶ کیلوگرم توانست به مدال طلا دست پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری موج، کیانوش رستمی که از اوایل امسال تصمیم گرفت تغییر وزن بدهد و به دسته ۹۶ کیلوگرم پای بگذارد، بعد از ناکامی در بازی های آسیایی در رقابت های جهانی ۲۰۱۸ هم شرکت نکرد. این وزنه بردار برای اینکه شانس المپیکی شدن داشته باشد، باید حداقل ۶ مرحله مسابقه گزینشی را پشت سر بگذارد. رستمی با هماهنگی فدراسیون و با مربیگری برادرش راهی تایلند شد تا در مسابقات جام پادشاهی تایلند وزنه بزند.

رستمی در این رقابت ها که صبح امروز در دسته ۹۶ کیلوگرم پیگیری شد، توانست به عنوان قهرمانی دست پیدا کند تا برای نخستین بار در وزن جدید به مدال طلا برسد. این وزنه بردار ایرانی ابتدا وزنه ۱۶۰ کیلوگرم را در حرکت یکضرب مهار کرد تا مدال خود را در این حرکت قطعی کند؛ اگرچه وزنه بردار کره ای از او وزنه بالاتری زد و در یکضرب طلا گرفت. جالب اینکه او از حرکت دوم به سراغ رکوردشکنی رفت. رکورد این دسته که امسال برای اولین بار برگزار شده، با ۱۸۶ کیلوگرم در اختیار سهراب مرادی است. رستمی با افزایش ۲۷ کیلوگرمی وزنه خود می خواست در حرکت دوم به رکورد مرادی حمله کند؛ اما تا زمان تعیین شده نتوانست وزنه را بالا ببرد تا این حرکت را از دست بدهد. رستمی در حرکت سوم پشت همان وزنه ۱۸۷ کیلوگرم قرار گرفت ؛اما موفق به مهار آن نشد تا حمله ناموفقی به شکستن رکورد یک ضرب جهان داشته باشد. در حرکت دوضرب وزنه بردار ایرانی کمی منطقی تر کار کرد. او در ابتدا وزنه ۲۰۵ کیلوگرمی را مهار کرد و در حرکت دوم نیز ۲۱‍۱ کیلوگرم را بالای سر برد.

رستمی در حرکت سوم در شرایطی نتوانست ۲۲۰ کیلوگرم را مهار کند که سهراب مرادی با ۲۳۰ کیلوگرم رکورددار حرکت دوضرب است. با این حال کیانوش رستمی در مجموع با  ۳۷۱ کیلوگرم به طلای دوضرب و مجموع و نقره یکضرب دست پیدا کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها