موج
کدخبر : ۲۶۱۸۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-261861

یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا؛

تیم ملی فوتبال ایران و چین در دیدار حساس رقابت های مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا به مصاف هم رفتند.

به گزارش خبرگزاری موج،  تیم ملی فوتبال ایران و چین در چارچوب رقابت های مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا امروز پنج شنبه 4 بهمن ماه از ساعت 19:30 دقیقه در ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی به مصاف هم رفتند.

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران

علیرضا بیرانوند، محمد حسین کنعانی زادگان، مرتضی پور علی گنجی، رامین رضاییان، میلاد محمدی، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، علیرضا جهانبخش، اشکان دژاگه، سردار آزمون و مهدی طارمی

ترکیب تیم ملی فوتبال چین

یان جولینگ، لیو ییمینگ، شی که، فنگ ژیائوتینگ، وو لی، ژنگ ژی، هائو ژونمین، وو ژی، ژانگ چنگ دونگ، گائو لین و لیو یانگ 

نیمه اول

دقیقه 3: ایران بازی را با سرعت گردش توپ آغاز کرد اما خطاهای پرتعداد چینی ها اجازه نداد خطری روی دروازه حریف ایجاد شود.

دقیقه 4: پاس بغل پای جهانبخش از داخل محوطه جریمه چین با عبور از مقابل سردار آزمون، با کمترین فاصله از کنار تیرک عمودی دروازه به اوت رفت.

دقیقه 10: درحالی که تیم ملی ایران به دنبال رسیدن به دروازه حریف بود، چینی ها چشم به ضد حملات دوخته بودند و در یکی دو صحنه هم خطرناک ظاهر شدند.

دقیقه 11: ارسال کرنر برای ایران با ضربه سر سردار آزمون همراه شد که در آستانه ورود توپ به دروازه مدافع چین با پا توپ را دفع کرد. در برگشت بازهم سردار آزمون ضربه ای را به توپ زد که از کنار دروازه به بیرون رفت.دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و چین 

دقیقه 18: تعلل مدافع تیم ملی فوتبال چین در دفع توپ فرصت را به سردار آزمون داد تا با توپ ربایی عالی وارد محوطه جریمه شود و پاس عرضی را برای مهدی طارمی ارسال کند که ضربه آرام و زمینی این بازیکن گل نخست را برای ایران به ارمغان آورد. 

دقیقه21: مهدی طارمی پا به توپ وارد محوطه جریمه شد که برخورد وی با مدافع حریف باعث سرنگون شدنش شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. اعتراض ایرانی ها هم ثمری نداشت و سیستم داوری هم به داد ایران نرسید.دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و چین

دقیقه 23: نمایش خوب تیم ملی ایران ادامه داشت و پاس های کوتاه و کم اشتباه بازیکنان فرصت های زیادی را برای رسیدن به دروازه حریف ایجاد کرد اما چینی ها با خوش شانسی اجازه ندادند بیشتر گل بخورند.  یک دقیقه بعد مارچلو لیپی دست به یک تعویض زد و یکی از مدافعانش را تغییر داد.

دقیقه 26: کاشته ارسالی از پشت محوطه جریمه چین زیر پای کنعانی‌زادگان افتاد و او توپ را در یک قدمی دروازه زیر پای مهدی طارمی انداخت ولی این موقعیت خطرناک با بی‌دقتی طارمی به اوت رفت.

دقیقه 31: سردار آزمون بازهم از اشتباه مدافع تیم ملی چین بهترین بهره را برد و با توپ ربایی عالی دروازه بان حریف را هم دریبل کرد و گل دوم را به ثمر رساند.

 

دقیقه 40: حملات ایران که با پاس های پرتعداد شکل می گرفت همچنان روی دروازه چین ادامه داشت و بازیکنان اجازه نمی دادند چینی ها از لاک دفاعی خارج شوند و شیوه تهاجمی را انتخاب کنند.

دقیقه45: ایران حملاتش را همچنان پی ریزی کرد تا به حریف اجازه ندهد به سمت دروازه اش حمله کند. بازیکنان ایران که متوجه شده بودند چین در خط دفاعی ضعف دارد به دنبال فشار آوردن به بازیکنان این منطقه بودند.

و در نهایت این دیدار در نیمه نخست با نتیجه دو بر صفر به پایان رسید.حاشیه قبل از دیدار فوتبال تیم ملی ایران و چین

 

نیمه دوم

دقیقه 47 : شروع نیمه دوم با گردش توپ در میانه میدان همراه شد و تیم ایران سعی در حفظ توپ داشت. درگیری بازیکنان در دقایق ابتدایی نیمه دوم زیاد بود

دقیقه 51: ملی پوشان ایران با دو ارسال از جناحین دروازه چین را تهدید کردند که در آخرین صحنه ضربه سر مهدی طارمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 52: شوت جهانبخش از داخل محوطه جریمه به مدافعان برخورد کرد.توپ برگشتی بازهم توسط حاج صفی روی دروازه فرستاده شد که این مرتبه توپ به طارمی رسید و ضربه سر او از بالای دروازه چین به بیرون رفت.

در دقیقه 54 برخورد شدیدی بین پورعلی‌گنجی و ژیائو ژی از ناحیه سر اتفاق افتاد که هر دو بازیکن بعد از لحظاتی به زمین بازگشتند.

دقیقه 58: دفع توپ عجیب حاج‌صفی در محوطه جریمه چین و روی سر کنعانی‌زادگان فرود آمد که ضربه پشت سر او از بالای دروازه چین به اوت رفت.

دقیقه 59: روی پاس در عرض زیبای سردار آزمون توپ درون محوطه جریمه چین به احسان حاج صفی رسید، اما ضربه دقیقه او با واکنش لین به کرنر رفت.

دقیقه 61: ضربه سر آزمون روی ارسال دژاگه از کرنر به بیرون زده شد.

دقیقه67: مهدی طارمی به خاطر خطای بی مورد روی بازیکن تیم چین از داور کارت زرد گرفت و در صورت صعود ایران به نیمه نهایی بازی بعدی را از دست داد. 

دقیقه 70: فشار چینی ها به دروازه ایران زیاد می شود تا به گل برسند اما ملی پوشان کشورمان اجازه نزدیک شدن به دروازه را ندادند.

دقیقه 76: اشکان دژاگه در میان تشویق هواداران از زمین بیرون رفت و روزبه چشمی جانشین او شد. اشکان پیش از خروج از زمین بازوبند کاپیتانی را هم به احسان حاج صفی داد.

دقیقه 80: چینی ها در یک ضد حمله خطرناک در موقعیت گلزنی قرار گرفتند اما بیرانوند با خروج به موقع زوایه بازیکن حریف را تنگ کرد تا او توپ را به بیرون بزند.

دقیقه 85: سامان قدوس پس از کنترل توپ ضربه آرامی سمت دروازه چین زد که این شوت را یان جون لینگ مهار کرد.دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و چین

دقیقه 92: مدافعان چینی که در این دیدار کمک زیادی به پیروزی ایران کردند در این دقیقه بازهم تعلل کردند تا طارمی توپی را در عمق برای کریم انصاریفرد تازه وارد ارسال کند و این بازیکن پس از چند متر حرکت به سمت دروازه با ضربه بغل پا گل سوم را وارد دروازه چین کرد. 

تیم ملی فوتبال ایران با این پیروزی به حسرت ۱۵ ساله خود پایان داد و با شکست سه بر صفر چینی ها به نیمه نهایی صعود کرد. ضمن اینکه تیم ایران رکورددار کلین شیت در این مسابقات شد.

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و چین

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها