تیم ملی فوتبال ایران و عمان در دیدار حساس رقابت های مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا به مصاف هم رفتند.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم ملی فوتبال ایران در دیداری حساس در چارچوب رقابت های مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا در ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی به مصاف تیم ملی فوتبال عمان رفت.

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران

علیرضا بیرانوند، میلاد محمدی، مرتضی پورعلی گنجی، امید ابراهیمی، وحید امیری، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، سید مجید حسینی، سردار آزمون، اشکان دژاگه و رامین رضاییان 

ترکیب تیم ملی فوتبال عمان

فائض الروشایدی، محمد المسلمی، راعد ابراهیم، سعد سهیل، احمد کانو، خالد البریکی، جلیل الیهمدی، محسن الغسانی، علی بوسعیدی، صالح الیحیایی و حارب السعدی

نیمه اول

دقیقه 1: روی استارت سریع محسن الغسانی و ورود او به محوطه جریمه ایران مجید حسینی مجبور به ارتکاب  خطا شد و پنالتی به سود عمان اعلام شد.

دقیقه 2: احمد کانو کاپیتان عمان ضربه پنالتی را به سوی دروازه ایران روانه کرد و علیرضا بیرانوند با شیرجه تماشایی مانع از باز شدن دروازه ایران شد.

دقیقه 4: سردار آزمون با پاس مهدی طارمی پشت محوطه جریمه عمان با شوتی محکم شانس گلزنی خودش را امتحان کرد که ضربه او خارج از چارچوب بود و راهی اوت شد.

دقیقه 10: بعد از خطری که از بیخ گوش ایران گذشت و پنالتی گل نشد، ملی پوشان کشورمان سعی کردند نبض بازی را در اختیار بگیرند اما نمایش خوب عمانی  ها این اجازه را نداد که خطر جدی روی دروازه حریف ایجاد کنند.

دقیقه 15: خطای وحید امیری برروی جلیل الیهمدی انجام داد.

دقیقه 17: فرصتی برای عمان به دست آمد که سانتر تیم عمان را دفاع ایران توپ مهار کرد.

دقیقه 19: روی ارسال اشکان دژاگه از روی ضربه ایستگاهی، توپ در داخل محوطه شش قدم به پای مدافع عمان خورد و با اختلاف اندک راهی کرنر شد.

دقیقه 20: سانتر دژاگه از روی کرنر و ضربه سر مجید حسینی بعد از برخورد با مدافعان عمان مجددا راهی کرنر شد.

دقیقه 21: دژاگه باز هم کرنر را روی سر ملی پوشان فرستاد که این بار موقعیت ایران ثمری نداشت و توپ در برخورد با آزمون به اوت رفت.

دقیقه 25: همکاری خوب سردار آزمون و مهدی طارمی فرصت خوبی را برای طارمی ایجاد کرد تا توپی را به سمت دروازه عمان شلیک کند اما ضربه او بدون دقت از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه28: علی البوسیدی روی ریباند اوت عمانی‌ها سمت دروازه بیرانوند ضربه زد که شوت او با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه 29: اعلام خطای وحید امیری روی بازیکن عمان پشت محوطه جریمه این تیم سبب شد کی‌روش به متئو کریم داور چهارم استرالیایی بازی معترض شود.

دقیقه 31: علی رضا جهانبخش توانست دروازه عمان را باز کند و گل اول را برای ایران به ثمر رساند.

دقیقه 39: پنالتی برای ایران به وجود آمد که اشکان دژاگه پشت توپ قرار گرفت و گل دوم را برای ایران به ثمر رساند

دقیقه 44: شوت تماشایی محسن الغسانی از میانه زمین را بیرانوند به زیبایی با کف دست راست از زیر طاق دروازه بیرون کشید و راهی کرنر کرد.

دقیقه 45: ایران می توانست به گل سوم دست پیدا کند اما توپ از زیر پای سردار عبور کرد و درحالی که طارمی می توانست از این توپ برای رسیدن به گل استفاده کند ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

و در نهایت این بازی در نیمه نخست با نتیجه دو بر صفر به نفع شاگردان کی روش به پایان رسید.

نیمه دوم

دقیقه 50: سردار آزمون در موقعیت بسیار مناسبی شوت خود را به آسمان زد و نتوانست گل سوم ایران را به نام خود رقم بزند. 

دقیقه 54: ارسال بلند وحید امیری به سمت چپ خط دفاعی عمان با کنترل دیدنی جهانبخش همراه بود و او با پاس عرضی قصد داشت زمینه ساز گلزنی سردار شود که با الرشیدی توپ را در آغوش گرفت.

دقیقه 57 : پاس بلند اشکان دژاگه، پشت سر مدافعان عمان به طارمی رسید که ضربه محکم او توسط فائض مهار شد و به کرنر رفت.

دقیقه 58: مهدی طارمی پاس در عمق و استثنایی دژاگه را دریافت کرد، اما ضربه دقیق او با واکنش خوب فایز الرشیدی راهی کرنر شد.

دقیقه 64: ضربه سر الغسانی خطرناک از کنار دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 68: سردار آزمون در محوطه جریمه عمان روی زمین افتاد و اعتقاد به خطای پنالتی داشت که داور مکزیک و کمک دوم او چنین تصمیمی نداشتند.

دقیقه 69: روزبه چشمی به جای علیرضا جهانبخش وارد زمین شد.

دقیقه 73: ضربه راه دور حارب السعدی دقت کافی نداشت و با اختلاف از بالای دروازه ایران به اوت رفت.

دقیقه 77: شوت راه دور حارب السعدی با فاصله کمی از روی تیرک افقی دروازه ایران رد شد.

دقیقه 81: شوت طارمی از زاویه بسته به پای محمد المسلمی برخورد کرد و تبدیل به کرنر شد.

دقیقه 85: همکاری دوباره مهدی طارمی با سردار آزمون موقعیت خطرناک را روی دروازه عمان ایجاد کرد اما آزمون برای چندمین بار در این مسابقه در گلزنی ناکام ماند.

دقیقه 86: انتقال موفق توپ روزبه چشمی به خط حمله مهدی طارمی را صاحب توپ کرد و او پس از پاسکاری با آزمون در موقعیت تک به تک قرار گرفت؛ ضربه او دفع شد و روی ریباند آزمون فرصت خوبی برای گلزنی داشت که با نهایت بی دقتی توپ را به اوت فرستاد.

و در نهایت شاگردان کی روش توانستند با نتیجه دو بر صفر به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا صعود کنند.