موج

رقابت های جام ملت های آسیا؛

تیم ملی فوتبال ایران و یمن در رقابت های مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2019 به مصاف هم رفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، تیم ملی فوتبال ایران در اولین و حساس‌ترین دیدار خود در رقابت های مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2019 از ساعت 19:30 دقیقه به مصاف یمن خواهد رفت.

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران

علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، مرتضی پورعلی گنجی، مجید حسینی، احسان حاج صفی، اشکان دژاگه، امید ابراهیمی، وحید امیری، مهدی طارمی، مهدی ترابی و سردار آزمون.

ترکیب تیم ملی فوتبال یمن

سعود السوادی، مدیر عبدربه، محمد فواد، محمد بارویس، علاء نعمان، وحید الخیاط، احمد الحیفی، علاء الصاصی،  عبدالواسع المطری، عماد منصور و احمد السروری

نیمه اول

دقیقه 2 : تیم ملی فوتبال ایران نخستین حمله جدی خود را روی دروازه یمن پی ریزی کرد که ارسال وحید امیری از جناح چپ با پرواز بلند دروازه بان حریف اجازه ایجاد موقعیت برای شاگردان کی روش را نداد.

دقیقه3: ضربه محمد الباروویس به تور کنار دروازه ایران برخورد کرد.

دقیقه 5 : تیم ملی ایران که برای رسیدن به گل نخست تلاش زیادی می کرد دقایق ابتدایی را با کمی خشونت پیگیری کردند و چندین بار روی بازیکنان حریف مرتکب خطا شدند.

دقیقه 6: بازی از سوی هر دو تیم پربرخورد و فیزیکی دنبال شده و البته بازیکنان یمن بیشتر سعی به وقت کشی داشتند.

دقیقه 7: روی پاس در عمق سعود السوادی و جا ماندن پور علی گنجی نخستین موقعیت جدی این بازی برای یمن ایجاد شد که ضربه احمد السروری به شکل خطرناکی از بالای دروازه ایران بیرون رفت.

دقیقه 10: یک و دوی مهدی طارمی و مهدی ترابی با ضربه تماشایی طارمی و واکنش فوق العاده محمد عمر به کرنر رفت.

دقیقه 11: با خوش شانسی ضدحمله بازیکنان یمن خطرناک ظاهر نشد و اشتباه عجیب حاج صفی دروازه ایران را به خطر انداخت و ضربه آخر مهاجم یمن بی دقت بود.

دقیقه 12 : شوت سردار آزمون در پشت محوطه جریمه را دروازه بان یمن ناقص دفع کرد که مهدی طارمی با تعقیب درست توپ توانست نخستین گل را وارد دروازه یمن کند.

دقیقه 16: سانتر بلند احسان حاج صفی وارد محوطه جریمه یمن شد اما السوادی سریعتر از رامین رضاییان توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 19: مرتضی پورعلی گنجی با تکل به موقع در حوالی محوطه جریمه ایران توپ سروری را دفع کرد و به کرنر فرستاد. این ضربه کرنر در ادامه با ضربه سر مجید حسینی بی اثر بود و دور شد.

دقیقه 20: پاس در عرض مهدی ترابی را محمد بارویس در میانه راه قطع کرد ولی مجددا طارمی به توپ رسید که پاس در عمق او را آزمون با یک سر توپ به سمت دروازه یمن شوت زد، اما توپ در صحنه مشکوک به خطای هند، پس از برخورد به علاء الصاصی دفع شد.

دقیقه 21: وحید محمدی از تیم یمن با برخورد با سردار آزمون خودش را به زمین انداخت و بازی برای لحظاتی تحت تاثیر تمارض او قرار گرفت. داور مسابقه هر دو بازیکن را فرا خواند و به آنها تذکر داد.

دقیقه 23 : برخورد توپ به دست بازیکن یمن پشت محوطه جریمه یک ضربه ایستگاهی برای ایران به همراه داشت که این ضربه را اشکان دژاگه به گل دوم تبدیل کرد. در این دقیقه برخورد سردار آزمون با مدافع حریف توقف کوتاهی در بازی ایجاد کرد.

دقیقه 24: ارسال بی نقص رامین رضائیان و ضربه سر استثنایی مهدی طارمی منجر به ثبت گل سوم ایران شد.

دقیقه 28: تکل مدافع یمن روی حاج صفی با وجود اینکه بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران معتقد به خطای پنالتی بودند از سوی داور مسابقه نادیده گرفته شد و دستور به ادامه بازی داده شد.

دقیقه 31: ارسال وحید امیری با دفع خطرناک محمد فواد نزدیک بود به گل به خودی تبدیل شود که با فاصله کم از تیرک دروازه  راهی کرنر شد.

دقیقه 37 : شاگردان کی روش در دقایق بعد از گل هم تیم برتر میدان بودند و به دنبال تحت فشار قرار دادن تیم حریف بودند. در این دقیقه امید ابراهیمی شوتی را به سمت دروازه حریف شلیک کرد که توپ پس از برخورد با دست دروازه بان یمن به کرنر رفت.

دقیقه 38 : رامین رضاییان به خاطر خطا روی بازیکن یمن در منطقه ای که نیاز به خطا نبود از داور مسابقه کارت زرد گرفت تا نخستین بازیکن اخطاری تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات باشد. 

دقیقه 45: ملی پوشان ایران که در نیمه اول تیم برتر میدان بودند، در دقایق پایانی نیمه اول هم همین روال را حفظ کردند و با پاس های پرتعداد سعی در کنترل بازی و استفاده از حملات داشتند.

در نهایت این دیدار در نیمه نخست با نتیجه سه بر هیچ به نفع ایران به پایان رسید.

نیمه دوم

دقیقه 47: سردار آزمون در برخورد با محمد عبدربه در محوطه جریمه یمن نقش بر زمین شد ولی داور ژاپنی اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه 48: رضاییان با نفوذ از سمت راست زمین و یک سر توپ به موقع، ارسال دقیقی انجام داد که سانتر او و ضربه سر سردار آزمون را سعد السوادی به خوبی برگشت داد و در ادامه نیز مهدی ترابی و مهدی طارمی نتوانستند توپ را تبدیل به گل کنند.

دقیقه 53: ارسال ضربه کرنر از جناح راست پس از دخالت مهدی ترابی و مهدی طارمی توپ روی خط دروازه به آزمون رسید و این بازیکن با ضربه ای آرام دروازه حریف را برای چهارمین بار باز کرد.

دقیقه 59: پاس در عمق آزمون تند و تیز بود و به طارمی نرسید تا سعد السوادی توپ را در اختیار بگیرد.

دقیقه 61: ارسال تند و تیز احسان حاج صفی در محوطه شش قدم از مقابل طارمی رد شد و به اوت رفت.

دقیقه 63: ارسال خطرناک حاج‌صفی از سمت چپ زمین با عبور از مقابل پای طارمی به اوت رفت.

دقیقه 65: احمد سعید جای وحید الخیاط را در ترکیب یمن گرفت.

دقیقه 67: مرتضی پورعلی گنجی در برخورد با احمد السروری دچار آسیب دیدگی شد که فریاد او برای لحظاتی منجر به نگرانی شد.

دقیقه 70: مهدی طارمی در همکاری با سردار آزمون می توانست صاحب موقعیت گل شود اما پاس سردار در میانه راه به بدن مدافع یمن برخورد کرد. بعد از این صحنه طارمی جایش را به کریم انصاریفرد داد.

دقیقه 77: سردار آزمون می توانست دومین گل خودش را وارد دروازه یمن کند اما ضربه او در موقعیتی مناسب به تیر دروازه برخورد کرد. 

دقیقه 78: سامان قدوس که دقایقی قبل وارد زمین شده بود در برگشت توپ ارسالی از جناج چپ با شوتی تماشایی دروازه یمن را برای پنجمین بار باز کرد. 

دقیقه 80: احمد الحیفی با خطا روی امید ابراهیمی از ریوجی ساتو کارت زرد گرفت.

دقیقه 87: احمد نبیل جای عبدالوسیع المطاری در ترکیب یمن گرفت.

دقیقه 90: علاء الدین مهدی با خطا روی رایمن رضائیان کارت زرد گرفت.

دقیقه 91: ضربه ایستگاهی احسان حاج صفی به شکل خطرناکی از کنار تیر دروازه یمن بیرون رفت.

و در نهایت این بازی با نتیجه 5 بر صفر به نفع شاگردان کی روش به پایان رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها