موج
کدخبر : ۱۸۶۳۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-186340

انجمن‌های حقوق بشر (HRW) از فیفا خواستند تا مسئولان قطری را وادار کنند که محدودیت‌هایی برای کار مهاجران در فضای باز در این کشور گذاشته شود.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج و به نقل از سایت Inside the games ، طرفداران حقوق بشر معتقدند که شرایط کار در فضای باز درقطر سخت است و جان کارگران را تهدید می‌کند. پیش از این نیز انتقادهای زیادی به شرایط کار کارگران مهاجر در قطر شده بود. این کارگران در حال‌ حاضر در ساخت و سازهای مربوط به جام جهانی 2022 قطر در حال‌ فعالیت هستند.

انجمن‌های حقوق بشر ( HRW ) معتقدند که گرما و رطوبت زیاد در قطر جان کارگرانی که در فضای باز کار می‌کنند را تهدید می‌کند و مسئولان قطری باید محدودیت‌هایی برای این قبیل کارها در نظر بگیرند.

یکی از مسئولان انجمن حقوق بشر در این باره می‌گوید: محدود کردن کار کارگران به ساعت‌هایی از روز که هوا بهتر است جزو کارهایی است که دولت قطر می‌تواند انجام دهد. این کار باعث می‌شود که از هزاران کارگر مهاجر در قطر حمایت شود. اگر مسئولان برگزاری جام جهانی قطر قوانین این چنینی وضع کنند دولت قطر نیز مجبور می‌شود که این قوانین را رعایت کند. بعد از گرفتن میزبانی جام جهانی 2022، قطر کارگران مهاجر زیادی را استخدام کرده است اما فیفا می‌خواهد مطمئن شود که جان این کارگران در خطر نیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها