موج
کدخبر : ۱۳۳۵۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-133557

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره تخلفات شهرآورد هشتاد و چهارم گفت: به زودی رای تخلفات این دیدار صادر می شود.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج، اسماعیل حسن زاده درباره تخلفاتی که در حاشیه برگزاری شهرآورد هشتاد و چهارم رخ داد، گفت‌: اگر چه در انتهای مسابقه مشکلات انضباطی پیش آمد، اما در مجموع از نظر مسائل انضباطی که مورد توجه ماست، شرایط بهتر از سایر داربی‌های گذشته بود و از این بابت از تمامی افرادی که برای بر پایی یک مسابقه خوب تلاش کردند، تشکر می‌کنیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: مقامات رسمی مسابقه در نزدیک ترین زمان ممکن گزارش بازی را شب گذشته به ما رسانده و چه همکاران انضباطی ما در ورزشگاه بودند و خود من نیز از طریق پخش مستقیم، این دیدار را دنبال کردم. ضمن این که بخش هایی از حوادث مسابقه نیز توسط رسانه‌ها پوشش داده شد و در مجموع با اطلاعاتی که به دست آمده، بدون شک در اولین وقت ممکن موضوعات را بررسی کرده و رای خواهیم داد.

حسن زاده ‌اضافه کرد: نکته خاصی که در شهرآورد ۸۴ می‌شود، بیان‌ کرد این است که تا زمانی که در داخل زمین مسابقه تنش‌هایی پیش نیامده بود، آرامش در حد انتظار در سکوها وجود داشت و التهاب سکوها و تخلف هواداران دو تیم زمانی به چشم آمد که بازیکنان دو تیم به شرحی که در گزارش ها آمده، با رفتارشان موجب ایجاد تنش در سکوها شده اند که مطمئنا این نکته مورد توجه کمیته انضباطی قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: در بخشی از گزارش‌ها به برخورد فیزیکی یکی از اعضای کادر فنی تیم استقلال اشاره شده که ضمن اهانت و فحاشی به یکی از داوران، برخورد فیزیکی نیز با او انجام داده و همچنین مقامات رسمی مسابقه به تنش‌های سیدجلال حسینی و مهدی رحمتی اشاره کرده‌اند که قطعا بررسی خواهد شد.

حسن زاده ادامه داد: با توجه به این که تعداد تماشاگران حاضر در ورزشگاه که تقریبا به ۸۰ هزار نفر می‌رسید و پوشش رسانه‌ای و پخش مستقیم تلویزیونی این مسابقه صورت گرفت، مسلما تاثیر رفتارهای نادرست متخلفان شهرآورد تهران در روحیه جوانان و هواداران بسیار بیشتر از سایر رفتارهایی است که در مسابقات عادی صورت می‌گیرد. لذا به نسبت اهمیت شهرآورد تهران و تاثیر مسائل حاشیه‌ای این مسابقه بزرگ در جامعه، تخلفات و رفتارهای غیر ورزشی متخلفین هم باید با تنبیهات مناسب تری روبه رو شود.

وی ادامه‌ داد: باید قبول کنیم که الگوپذیری علاقمندان به فوتبال مخصوصا در قشر نوجوان و جوان از این دو تیم بزرگ بسیار زیاد است. بر همین اساس بازیکنان و سایر عوامل این دو باشگاه باید بیشتر مراقب رفتار خود باشند. با توجه به  همه نکاتی که مطرح کردم، کمیته انضباطی رای خود را طبق آیین نامه انضباطی را درباره این دیدار صادر خواهد کرد و اتفاقات داربی تهران آن چنان روشن و واضح است که نیاز به دعوت و شنیدن صحبت‌های متخلفان نداریم و امیدواریم که در آینده شاهد چنین رفتار هایی نباشیم.

رئیس کمیته انضباطی در پایان درباره عضو جدید کمیته انضباطی، خاطرنشان کرد: جاودانی از حقوق‌دانان و وکلای با سابقه دادگستری است که البته شغل رسانه‌ای نیز در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دارد که همه او را می‌شناسند و این افتخار را داریم تا از تجربیات ورزشی و حقوقی ایشان بهره ببریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها