English

محمد معتمدی:

تدوین سند ملی موسیقی کار بسیار بزرگ و زمین‌مانده‌ای بود که انجام شد

محمد معتمدی، خواننده و هنرمند کشورمان بیان کرد: در زمینه ذائقه سازی فرهنگی و هنری تا امروز آنطور که مناسب باشد اتفاقی صورت نگرفته است.

تدوین سند ملی موسیقی کار بسیار بزرگ و زمین‌مانده‌ای بود که انجام شد
به گزارش خبرگزاری موج

، محمد معتمدی با توجه به اهمیت معیشت هنرمندان و تصویب سند ملی موسیقی توسط وزارت فرهنگ گفت: بنده معتقدم باید سازوکاری فراهم باشد تا هنرمندان شرایط معاش داشته باشند که مردم بتوانند به رایگان از آن هنر استفاده کنند.

وی افزود: همایش‌ها و کنسرت هایی را می‌توان با رعایت چارچوب‌های جامعه در کاشان اجرا کرد؛ به جای اینکه برنامه‌های هنری از شهری مانند کاشان حذف شود می‌توان یک استاندارد سازی شروع شود.

معتمدی بیان کرد: در زمینه ذائقه سازی فرهنگی و هنری تا امروز آنطور که مناسب باشد اتفاقی صورت نگرفته است.

این خواننده ایرانی در ادامه گفت: بنده که در زمینه هنر و موسیقی فعال هستم تاکید می‌کنم که تدوین سند ملی موسیقی کار بسیار بزرگ و زمین‌مانده‌ای بود که انجام شد و به نمایندگی از همه مردم و هنرمندان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تشکر می‌کنم.

سیدمحمدهاشمی جانشین وزیر فرهنگ در رویداد «رایحه و عطر ایرانی» در واکنش به پیشنهاد محمد معتمدی که در این رویداد مطرح کرد، گفت: پیشنهاد هنرمند توانمند آقای محمد معتمدی که بتوانیم از بافت مذهبی کاشان استفاده کنیم و یک ذائقه سازی در حوزه‌های‌ مختلف هنری داشته باشیم بسیار پیشنهاد پخته و به جایی است.

بر اساس این گزارش مدتی پیش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری خانه موسیقی سند ملی موسیقی را تدوین و نهایی کرده و آن را برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کرد که با تصویب این سند نقشه راه این حوزه مشخص شد.

براساس سند موسیقی، از هنرمندان توانمند و تولیدات شاخص در راستای شکوفایی موسیقی حمایت و زمینه بهره مندی از گنجینه شعر کهن فارسی در تولیدات موسیقی فراهم خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه