موج
کدخبر : ۷۱۹۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-71918

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی گفت: برنامه موشکی ایران به آمریکا و دیگر کشورها ارتباط ندارد و هیچ کشوری اجازه ندارد برای برنامه موشکی جمهوری اسلامی تصمیم گیری کند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین دهقان روز دوشنبه برای حضور در یادواره شهدای سه شهرستان نهاوند، تویسرکان و همدان به استان همدان سفر کرده است، اظهار کرد: بحثبرجام و قطعنامه ۲۲۳۱ امروز مبنای اقدامات ظاهری برخی کشورها قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: در آن‌جا هیچ تعهدی و هیچ پذیرشی حتی مشروط اعلام نشده که مبنای آن توقف برنامه دفاعی ایران باشد؛ بنابراین بحثموشکی ایران بهانه‌جویی‌هایی است که آن‌ها انجام می دهند که هدف‌شان تبلیغ در حوزه داخلی با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری است.

وی افزود: همچنین بهانه‌جویی‌های این کشورها پاسخی به خواسته دولت های مرتجع عرب به سرکردگی عربستان و رژیم صهیونیستی است.

وزیر دفاع با بیان این‌که «کشورهای مختلف در طول زمان تجربه کردند که ملت ایران هر آن‌چه که منافع‌اش اقتضا کند آن را عمل می‌کند و بابت آن هم هزینه‌های لازم را متحمل می‌شود»، گفت: در تمامی دنیا این را می‌دانند و تجربه کرده‌اند که طرف پیروز همواره ملت ایران بوده است.

وی تاکید کرد: نظام اسلامی تعیین کننده امنیت و منافع ملی است و در زمینه نحوه دفاع از امنیت ملی نظام تصمیم می گیرد لذا آنچه اقتضا کند متناسب با تهدید متحمل تهیه کرده و محدودیت نیز قائل نیستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها