موج
کدخبر : ۳۸۱۹۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381935

مدیرکل حفاظت محیط ‌زیست استان همدان تاکید کرد:

مدیرکل حفاظت محیط ‌زیست استان همدان با تاکید بر حفظ محیط زیست به عنوان یک ضرورت در حوزه رعایت حقوق نسل های آینده، گفت: نسل های آینده به هوای سالم و محیط زیست عاری از آلودگی نیاز دارند و به طور قطع عملکرد ما در این دوره نقش مهمی در این زمینه دارد که حتما مورد نقد آیندگان قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محسن جعفری نژاد، مدیرکل حفاظت محیط ‌زیست استان همدان روز چهارشنبه در این آیین که به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست برگزار شد، با تاکید بر حفظ محیط زیست به عنوان یک ضرورت در حوزه رعایت حقوق نسل های آینده، گفت: نسل های آینده به هوای سالم و محیط زیست عاری از آلودگی نیاز دارند و به طور قطع عملکرد ما در این دوره نقش مهمی در این زمینه دارد که حتما مورد نقد آیندگان قرار خواهد گرفت.

وی گفت: بازنگری در اقدامات و عملکردهای سازمان حفاظت محیط زیست به منظور بهبود روند فعالیت ها پس از گذشت ۵۰ سال از عمر کاری این سازمان، اقدامی لازم و ضروری است.

محسن جعفری نژاد با اشاره به شعار «قرن حفاظت از زیست بوم های ایران، بازنگری، نوسازی و بازسازی»، افزود: در روند نوسازی این سازمان، نیاز به تعیین و تقویت مسیرهای حفاظت از محیط زیست داریم تا شاهد انقراض گونه های جانوری و گیاهی و همچنین افزایش آلودگی های زیست محیطی نباشیم.

مدیرکل مرکز اسناد و کتابخانه ملی غرب کشور نیز در این آیین گفت: اسناد تاریخی در صورت عدم نگهداری درست و علمی، به مرور زمان دستخوش تغییر خواهند شد و تبدیل این اسناد به منابع دیجیتالی اقدامی مهم در حفاظت و نگهداری آنها محسوب می شود و برهمین اساس نوع و نحوه آرشیو منابع دیداری و شنیداری به سرعت در حال تغییر و دگرگونی است.

«میثاق گودرزی» افزود: منابع موجود در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، مرجعی با ارزش برای محققان و تاریخ‌پژوهان است.

اسناد اهدایی محیط زیست استان همدان به مرکز اسناد شامل عکس های چاپ شده، فیلم های وی اچ اس و تصاویری از رویدادهای محیط زیستی و گونه های گیاهی و جانوری مربوط به ۳۰ سال گذشته(از دهه ۷۰ شمسی) است.

 ۱۷ تا ۲۳ خردادماه با عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده و در سال جاری به مناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس سازمان حفاظت محیط زیست شعار «نیم قرن حفاظت از زیست بوم های ایران؛ بازنگری، نوسازی و بازسازی» برای این هفته انتخاب شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها