موج
کدخبر : ۳۶۹۶۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369691

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی:

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارخانه خانه سازی همدان از بخش خصوصی پس گرفته شده است، عنوان کرد: این کارخانه با قیمتی غیرواقعی به بخش خصوصی واگذار شده بود.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی نیکزاد،  نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی، عصر پنج‌شنبه ۲۱ اسفندماه  در بازدید از کارخانه خانه سازی همدان، گفت:  دیوان محاسبات واگذاری کارخانه خانه سازی همدان را منتفی اعلام کرد.

وی افزود: این کارخانه  با قیمتی کمتر از ارزش واقعی به بخش خصوصی واگذار شده بود اما با مداخله حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی، نماینده همدان و بررسی دیوان محاسبات واگذاری آن منتفی شد، اظهار کرد: ادامه فعالیت این کارخانه هیچ مانعی ندارد و از فردا می‌تواند کار خود را آغاز کند.

وی تصریح کرد: این کارخانه متعلق به قسمت سازمان ملی زمین و مسکن وزارت مشکن و شهرسازی است و در جهت صنعتی سازی، توسعه و حمایت از ساختمان این کارخانه ها تأسیس شده‌اند.

نیکزاد با بیان اینکه کارخانه همدان، بسیار ارزشمند است و وسعت زیادی دارد، واگذاری آن لغو شده و مانعی برای فعالیت ندارد، مطرح کرد: این مجموعه احیا شده و بی‌شک از قطب تولید قطعات پیش ساخته کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه مجلس انقلابی یک کار انقلابی در حوزه مسکن انجام داده است، خاطرنشان کرد: ۳۶۰ هزار میلیارد برای تولید مسکن و تسهیلات در بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده‌است، تصمیم داریم زمین را از دستگاه‌های دولتی دریافت کنیم و با تسهیلات ساخت، در اختیار افراد واجد شرایط قرار دهیم.

نیکزاد با بیان اینکه عزم دولت اگر راسخ باشد، برای تولید ساختمان ریل گذاری خوبی در قانون بودجه و جهش مسکن انجام شده است، اظهار کرد: توصیه می‌کنیم تولید مسکن در حجم میلیونی را آغاز کنند و این صحبت‌ها که سال‌ پایانی دولت است، نباید مانع انجام این کار شود.
  
نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ساخت خانه، ۱۳۶ رشته را فعال می‌کند و ارزبری نیاز ندارد چراکه همه وسایل مورد نیاز در کشور تولید می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها