موج
کدخبر : ۳۵۹۸۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359899

مدیرعامل شرکت آبفای استان همدان خبر داد:

مدیرعامل شرکت آبفای استان همدان با اشاره به اقدامات انجام شده توسط آبفای استان، از تصفیه ۱۲۸۰ لیتر پساب فاضلاب، تأمین آب پایدار برای ۱۱ روستای همدان و .. خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حسینی بیدار، مدیرعامل شرکت آبفای استان همدان با اشاره به تصفیه ۱۲۸۰ لیتر پساب فاضلاب در همدان، خاطرنشان کرد: در همین رابطه مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب همدان وارد مدار شد که با این اقدام ما در حال حاضر توانایی تصفیه ۱۲۸۰ لیتر در ثانیه پساب فاضلاب را داریم.

حسینی بیدار بیان کرد: با افتتاح پتروشیمی هگمتانه آب مورد نیاز این مجموعه توسط شرکت آب و فاضلاب استان تأمین خواهد شد ضمن اینکه در نیروگاه شهید مفتح نیز با همراهی همکاران ما خدمات شایسته‌ای به این بخش نیز ارائه می‌شود.

تأمین آب پایدار برای ۱۱ روستای همدان

وی با بیان اینکه آب پایدار ۱۱ روستای نزدیک به شهر با جمعیتی افزون‌ بر ۳۰ هزار نفر که از لحاظ کمی و کیفی دچار مشکل بودند، تأمین شده است، گفت: در همین راستا تلاش کردیم با مهندسی مجدد مشکلات ۱۰ روستا را مرتفع شد که این امر موجب رضایتمندی مشترکین شده است.

حسینی بیدار تأکید کرد: عملیات اجرایی که در شش ماهه ابتدایی سال‌جاری انجام شد، بسیار شایسته بوده به طوریکه بازه زمانی مذکور حفر و تجهیز نزدیک به ۲۸ حلقه چاه، اجرای نزدیک به ۳۰ کیلومتر شبکه توزیع آب، اجرای ۴۰ کیلومتر خط انتقال، ساخت ۷۳۰ مترمکعب مخزن، اصلاح ۲۴ کیلومتر شبکه توزیع آب، بازسازی ۱۱ دهنه چشمه و قنوات و تعویض ۲۱۳ پمپ عملیاتی شد.

وی با تأکید بر اینکه در بحث کلرزنی ۱۰۰ روستا را تحت پوشش قراردادهای مربوطه بردیم تا این روستاها را در بحث سیستم‌های نوین کلرزنی ایمن کنیم، یادآور شد: با مجموعه اقداماتی که انجام شد رضایتمندی مشترکین آب شهری و روستایی بسیار ارتقاء یافت و می‌توان گفت با وجود اینکه همدان جزء استان های تحت تنش آبی بوده در این زمینه رضایتمندی مردم در حد قابل قبولی رشد داشته است.

 

تعرفه قبوض مشترکین با رعایت یک سوم الگوی مصرف صفر می‌شود

ایسنا/همدان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از اجرای طرح «آب امید» در همدان خبر داد و گفت: با تأکید مقام معظم رهبری و مقام عالی وزارت ضمن اجرای طرح امید آب مشترکینی که یک سوم الگوی مصرف را رعایت کنند از تعرفه صفر مصرف آب برخوردار خواهند شد و تعرفه قبوض آنها به صفر خواهد رسید.

سیدهادی حسینی بیدار سه‌شنبه ۹ دی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه شرکت آب و فاضلاب استان دو مأموریت تأمین آب و دفع فاضلاب را در دستور کار خود دارد، اظهار کرد: اقدامات خوبی با توجه به یکپارچه‌سازی و فاضلاب شهری و روستایی انجام شده که موجب شد تا خدمات ما به دورترین نقاط استان نیز برسد.

وی با بیان اینکه یکپارچه‌سازی موجب شد تا همکاران در شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری مکمل هم باشند و هر گونه مشکل رو مدیریت کنند، تصریح کرد: در بخش روستایی گام‌های بسیار خوبی برداشته شده است که از جمله این اقدامات می‌توان به پویش «هر هفته الف- ب- ایران» اشاره کرد که این پویش موجب شد پنج مجتمع و ۳۰ پروژه آبرسانی به روستاها با اعتباری افزون بر ۵۰ میلیارد تومان برای مردم خوب استان همدان به بهره‌برداری برسد.

وی با اذعان به اینکه دیگر برنامه ها نیز در دستور کار است، بیان کرد: از دیگر پروژه ها می توان به پروژه تصفیه خانه فاضلاب همدان اشاره کرد که در این پروژه، بخش لجن آن در حال پیگیری است و تا پایان سال جاری این پروژه با اعتباری افزون بر ۵۰۰ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد که این پروژه اثر ویژه‌ای خواهد داشت.

حسینی بیدار افزود: در همین راستا با کمک استاندار و بزرگان استان درنظر داریم تمامی صنایع زیردست تصفیه‌خانه، با تخصیص‌های دریافتی از وزارت نیرو و یا به روش‌های سرمایه‌گذاری بتوانیم تحت پوشش آب پایدار درآوریم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه با بازچرخانی انجام شده، پساب شهر همدان به نوعی تصفیه می‌شود که به حد قابل شرب ارتقاء یابد، ادامه داد: این آب را در اختیار صنعت قرار می‌دهیم تا بتوانیم پایداری لازم را در استان ایجاد کنیم.

 

افزایش ۳۰ درصدی تولید آب در روزهای کرونایی

وی در بخش دیگری با اشاره به مجموعه اقدامات انجام شده در تصفیه خانه اکباتان، گفت: با توجه به اعتبارات جذب شده در این حوزه توانستیم اکسیلاتور شماره ۵ تصفیه خانه اکباتان همدان را با ظرفیت ۱۰۰ لیتر در ثانیه برای تصفیه خانه اضافه کنیم همچنین پکیج تصفیه شماره ۲ تویسرکان را با ۶۰ لیتر بر ثانیه به مدار آوردیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در ادامه با اشاره به بازسازی و اصلاح شبکه‌های فرسوده آبرسانی، بیان کرد: ۱۰۶ باب مخزن در حوزه روستایی و ۱۰۰ باب مخزن در حوزه شهری نیز شستشو شد.

وی همچنین با اشاره به شیوع ویروس کرونا و افزایش مصرف آب در همدان، تأکید کرد: ظرفیت تولید آب ۳۰ درصد در متوسط استان افزایش یافت و شرکت آبفا همکاران خاموش مدافعان سلامت بودیم.

۱۶ درصد مشترکین شهری همدان مشمول طرح «آب امید» هستند

حسینی بیدار در ادامه ضمن اشاره به طرح جدید مطرح شده از سوی هیئت دولت، گفت: این برنامه با عنوان «طرح امید» کلید خورد که بر این اساس با توجه به تأکید مقام معظم رهبری، وزیر نیرو و مقام عالی وزارت طرحی در بخش آب ارائه و دو هفته پیش مصوب شد.

وی با اشاره به اینکه براین اساس مشترکینی که یک سوم الگوی مصرف را رعایت می کنند از تعرفه صفر مصرف آب و فاضلاب برخوردار خواهند شد و تعرفه قبوض آنها صفر خواهد شد، توضیح داد: بر این اساس در بخش شهری ۱۶ درصد مشترکین خانگی ما با ۵۶ هزار انشعاب شامل این طرح خواهند شد.

حسینی بیدار اظهار کرد: چنانچه تأمین هر یک لیتر در ثانیه آب برای هر شهر یا استان با قیمت فعلی ۶۰۰ میلیون تومان برای دولت  هزینه داشته باشد، اگر بتوانیم ۳۰ درصد آب ذخیره کنیم کمک خوبی به کل جامعه خواهد شد. در بخش روستایی نیز با اجرای این طرح ۹ درصد مشترکین خانگی با ۲۱ هزار انشعاب  شامل این بخشودگی می‌شوند.

وی به کیفیت آب در استان همدان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در استان شرکت آب و فاضلاب استان یک آزمایشگاه معتمد محیط زیست دارد و این را به جرأت می‌توان گفت که از لحاظ کیفیت هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

روستاهای تحت پوشش شرکت آبفا در همدان مشکل آب ندارند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان درباره مجموعه اقدامات انجام شده در زمینه مشکلات آب قهاوند تصرح کرد: خوشبختانه آب قهاوند پایداری خاص خود را دارد و با جدیت مشکلات موجود مرتفع شده است ضمن اینکه در بخش فاضلاب نیز مطالعات فاز اول انجام شده که به زودی برای تصویب می‌رود و امسال یا سال آینده فاضلاب این شهر نیز اجرایی خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ یک از روستاهای تحت پوشش شرکت آبفا در شهر همدان مشکل آب ندارند، خاطرنشان کرد: همکاران شرکت آبفا اقدامات ویژه‌ای در بخش فاضلاب بالای سد دارند به‌طوریکه شبکه تصفیه‌خانه روستای سیمین انجام شده و در بهمن ماه افتتا خواهد شد.

پوشش فاضلاب همدان به ۹۵ درصد می‌رسد

حسینی بیدار در بخش دیگری درباره مجموعه اقدامات انجام شده در حوزه فاضلاب نیز گفت: با توجه به تلاش مجموعه مدیران ارشد استان و نمایندگان استان گام‌های ویژه‌ای در بحث فاضلاب برداشته شد که جمعیت تحت پوشش همدان در این زمینه را به ۹۵ درصد می‌رسانیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در پایان یادآور شد: در حال حاضر ۹۸ درصد جمعیت حاشیه شهر همدان تحت پوشش خدمات فاضلاب هستند در حالیکه این عدد در کشور ۵۰ درصد و در استان ۷۶ درصد است

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها