موج
کدخبر : ۳۳۶۶۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336649

قدرت الله ولدی مطرح کرد:

فرماندار ویژه ملایر از کاشت نهال های سازگار با اقلیم و توسعه 500 هکتاری جنگل‌ها و کاشت نهال در ملایر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان و به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان؛ قدرت الله ولدی، فرماندار ویژه ملایر با اشاره به کاشت نهال های سازگار با اقلیم و توسعه 500 هکتاری جنگل‌ها و کاشت نهال در ملایر گفت: با همکاری منابع طبیعی استان همدان و شهرستان ملایر از پارسال جهش بزرگی در توسعه جنگل کاری صورت گرفته و به جای سهمیه ۱۰۰ هکتاری شهرستان ۵۰۰ هکتار توسعه جنگل‌ها و کاشت نهال داشته‌ایم و برای امسال هم آمادگی ایجاد ۵۰۰ هکتار جنگل کاری جدید در ملایر وجود دارد.

وی با اشاره به کاشت نهال‌های کم آب بر و سازگار با اقلیم شهرستان افزود: این جنگل کاری‌ها در منطقه حاجی آباد، سد کلان، بام ملایر، منطقه دم سیاه، دانشگاه ملایر و شهرهای سامن، جوکار، زنگنه و ازندریان انجام شده و علاوه بر افزایش پوشش گیاهی منطقه و توسعه جنگل کاری ورودی‌های شهر برای جذب گردشگران را ایجاد کرده‌ایم.

فرماندار ویژه ملایر از پرورش یک میلیون و ۶۰۰ هزار نهال در نهالستان ملایر هم خبر داد و افزود: نهالستان قدس ملایر تنها نهالستان استان است که اسفند پارسال ۴۰۰ هزار نهال صنوبر را رایگان برای توسعه جنگل کاری بین تمام شهرستان‌های استان توزیع کرده است.

ولدی بیان کرد: از ۱۷۱ هزار هکتار اراضی ملی شهرستان ملایر، ۱۳۸ هزار هکتار آن مراتع، ۶۷۲ هکتار جنگل و ۱۶۷ هزار هکتار ذخیره گاه جنگلی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها