موج
کدخبر : ۳۲۸۶۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328635

ابراهیم جلیلی خبر داد:

دیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ملایر از تحقق ۱۱۴ درصدی تعهد ایجاد اشتغال پایدار از سوی میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ملایر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، ابراهیم جلیلی، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ملایر با اشاره به تحقق  ۱۱۴ درصدی تعهد ایجاد اشتغال پایدار از سوی میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ملایر، گفت: سهم شهرستان ملایر در سند توسعه اشتغال استان همدان ایجاد شغل برای ۳ هزار و ۲۳۳ نفر در سال گذشته بوده که ۵ هزار و ۳۵۱ شغل ایجاد شده است.

وی درصد تحقق اشتغال ایجاد شده را ۱۶۶ درصد ذکر کرد و ادامه داد: تعهد میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ملایر نیز ایجاد ۴۵۶ شغل بوده که برای ۵۲۰ نفر اشتغال پایدار ایجاد شده و تحقق تعهد این بخش ۱۱۴ درصد بوده است.

جلیلی تعهد اشتغال سال جاری حوزه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ملایر را ایجاد شغل برای ۴۶۲ نفر عنوان کرد و گفت: در حوزه کاری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشکلات و موانع شناسایی شده تا در صورت ضرورت در جلسه‌ای با حضور مدیران استانی مرتبط موضوع بررسی شود.

وی با یادآوری اینکه اراضی ملی حریم تپه نوشیجان بوته کاری می‌شود، خاطرنشان کرد: به همین منظور اراضی ملی حریم نوشیجان ملایر قرق می‌شود.

جلیلی گفت: این اقدام با همکاری بخشدار مرکزی، مدیر منابع طبیعی و دهیاران و اعضای شورای روستاهای اطراف ارگ باستانی نوشیجان انجام و از بوته کاری‌های صورت گرفته توسط منابع طبیعی در اراضی ملی اطراف نوشیجان حفاظت می‌شود.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ملایر بر عدم چرای این بوته‌ها توسط احشام اهالی روستاهای اطراف تاکید کرد.

وی با بیان اینکه این موضوع از دهیاران و اعضای شورای روستاها درخواست و مقرر شد منابع طبیعی قرق‌بانی استخدام کند، افزود: باید در تأمین آب فضای سبز محوطه نوشیجان همکاری صورت گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها