موج
کدخبر : ۳۲۸۶۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328633

معاون گردشگری میراث فرهنگی همدان مطرح کرد:

معاون گردشگری میراث فرهنگی همدان با اشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی کادردرمان و بهداشت استان، از ارائه تسهیلات ویژه برخی مجتمع‌های گردشگری و هتل های همدان به کادردرمان و بهداشت استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی خاکسار، معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با اشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی کادردرمان و بهداشت استان، گفت: برخی از هتل‌های ۳، ۴ و ۵ ستاره استان همدان و متل و مجتمع‌های گردشگری غار علیصدر و تله کابین گنجنامه به صورت داوطلبانه، تسهیلات و تخفیفات ویژه ای در اختیار این تلاشگران خط مقدم جبهه سلامت قرار می‌دهند.

وی افزود: با هدف ارج نهادن به فعالیت‌های ارزشمند و ایثارگرانه کادر بهداشتی و درمانی کشور اعم از جامعه پزشکی، پرستاری، نیروهای خدماتی و نیروهای وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور این اقدام صورت می گیرد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان ادامه داد: این موضوع همزمان با سراسر کشور انجام می‌شود و تأسیسات گردشگری علاقمند با ارائه موافقت کتبی امکانات و خدمات خود را با تخفیف‌های ۷۰ تا ۵۰ درصدی در اختیار جهادگران خط مقدم سلامت که هم اکنون ایثارگرانه در مقابله با شیوع این ویروس در عرصه و صحنه حضور دارند، قرار خواهند داد.

وی گفت: این تسهیلات و خدمات در طول سال جاری و تا ۲۰ اسفند ماه به کادر درمان کشور و مدافعان عرصه سلامت و خانواده‌های درجه یک آنها ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه استان همدان بعد از مهار کرونا ویروس و ایجاد آرامش نسبی در جامعه و آغاز سفرهای داخلی میزبان این قشر خواهد بود، اضافه کرد: مراتب ثبت ملی ۶ اثر فرهنگی-تاریخی به استاندار همدان ابلاغ شد

خاکسار افزود: ۶ اثر در شهرستان تویسرکان شامل تپه محمود آباد، محوطه باستان شناختی شوق آباد، تپه گبری آریکان، تپه حاجی آباد، تپه اعشان و تپه آرزووج به ثبت ملی رسیده است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان همچنین با بیان اینکه غذا به عنوان یکی از عناصر تأثیرگذار در بسته‌های سفر می‌تواند به عنوان انگیزه‌ای برای سفر تعریف شود، گفت: گردشگری غذا به یکی از شاخه‌های گردشگری تبدیل شده است.

وی افزود: استان همدان یکی از مقاصد گردشگری محبوب برای همه ایرانیان است و اغلب در فصول پر رونق سفر تعداد زیادی ا ز هموطنان، همدان را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند.

خاکسار گفت: معرفی غذاهای سنتی و خاص همدان که تعدادی از آنها در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌اند قبل از سفر به گردشگران این انگیزه را ایجاد می‌کند تا با سفر به همدان این غذاهای خوشمزه را تجربه کنند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان ادامه داد: با رایزنی و پیگیری صورت گرفته، برنامه تلویزیونی با عنوان «گردشگر خوش اشتها» بزودی با معرفی بیش از ۱۵ غذای سنتی استان همدان از شبکه نسیم پخش خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها