موج
کدخبر : ۳۱۹۱۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319193

محمدحسن میرزایی:

رئیس کمیته فناوری اطلاعات انتخابات استان همدان با اشاره به ظرفیت های برگزاری الکترونیکی انتخابات، از انجام 24 فرآیند از 25 فرآیند انتخابات به صورت الکترونیکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمدحسن میرزایی رئیس کمیته فناوری اطلاعات انتخابات استان همدان در جمع خبرنگاران گفت: چند دوره است که انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود. در انتخابات شوراهای اسلامی شهر در سال 96 نیز در 4 شهر به صورت مکانیزه برگزار شد. دوره قبل از آن نیز انتخابات را در تویسرکان به صورت تمام مکانیزه برگزار کردیم.

میرزایی اظهار کرد: انتخابات الکترونیکی 25 فرآیند دارد که از ثبت نام داوطلبین تا راهیابی به مجلس را شامل می شود یکی از این فرآیندها اخذ رای به صورت مکانیزه است در این دوره از 25 فرآیند 24 فرآیند مکانیزه صورت می گیرد.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات انتخابات استان همدان گفت: از بستر های مختلف  با پشتیبانی مخابرات، همراه اول و ایرانسل استفاده می شود. از کل استعلام های اخذ شده 99 درصد به صورت آنلاین و یک درصد به صورت آفلاین انجام شده است. با تمامی شعب ارتباط آنلاین داریم و به دستگاه احراز هویت مجهز شده اند که در کمترین زمان استعلام کدملی را اخذ و جهت تطبیق به کاربر مربوطه ارائه می کند.

وی افزود: در 18 درصد شعب 229 دستگاه احراز هویت به عنوان دستگاه جایگزین ارائه شده است که اگر دستگاهی مشکل پیدا کرد سریع جایگزین شود. تاکنون 5 دستگاه نیاز به جایگزینی داشته اند.

میرزایی خاطرنشان کرد:از ساعت 8:30 دقیقه تمام شعب کار خود را آنلاین انجام داده اند. در تمامی شعب دو نفر آموزش دیده اند. در بحث پایداری نیز اقداماتی انجام شده و تیم های کارشناسی سایبری با همکاری دانشگاه بوعلی سینا و اداره اطلاعات در بخش ارائه تحلیل فعال هستند.

وی یادآور شد: از یک هفته قبل از انتخابات با اداراتی چون شهرداری و راهداری مکاتبه شده تا از یک هفته قبل در سطح شهر حفاری انجام نشودو شبکه ها قطع نشوند.

میرزایی تصریح کرد: اولین استانی بودیم که تمامی تست ها را موفقیت آمیز ارائه کردیم. در استان 230 دستگاه تمام الکترونیک داریم. برای تمام الکترونیک کردن فرآیند انتخابات هیچ گونه مشکل فنی و زیرساختی نداریم، بلکه به دو دلیل هزینه های مالی که به ازای هر دستگاه 20 میلیون است و نیز توافق وزارت کشور و شورای نگهبان فرآیند کاملا الکترونیک نشده است.

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها