موج
کدخبر : ۳۱۹۱۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319180

ابوالقاسم الماسی خبر داد:

دبیر ستاد انتخابات استان همدان با اشاره به مشارکت بالای مردم در انتخابات از مصرف 90 درصدی تعرفه ها در دو شعبه حوزه انتخابیه همدان و فامنین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، ابوالقاسم الماسی دبیر ستاد انتخابات استان همدان در جمع خبرنگاران بیان کرد: امار مشارکت استان همدان نسبت به سایر استان ها بالا است. بخش عمده آراء در همدان در ساعات پایانی اخذ می شود.

الماسی افزود: ساعات انتخابات 10 ساعت است، اما ممکن است برخی از حوزه ها تمدید خواهد شد. این تمدید ممکن است دو تا سه بار پس از پایان زمان مقرر انجام شود و نسبت به تراکم جمعیت صورت خواهد گرفت.

وی بیان کرد: تعداد1287 شعبه اخذ رای در حال دریافت آراء هستند. در محل هایی که دوره قبل تراکم جمعیت بالا بود شعبی افزوده شد. 335 شعبه سیار در نظر گرفته شده که از این میان 29 واحد سیار شهری برای اماکنی نظیر پادگان، بیمارستان و ... دیده شده است. اما صندوق های سیار روستایی برای روستاهای کم جمعیت در نظر گرفته شده است که گاها یک صندوق آراء سه یا چهار روستا را دریافت می کنند.

دبیر ستاد انتخابات استان همدان افزود: 569 شعبه شهری ، 718 روستایی در استان وجود دارد و در دسته بندی دیگر 952 شعبه ثابت و 335 شعبه سیار برای اخذ رای درنظر گرفته شده است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران گفت: شعبه اخذ رای ویژه اقلیت های دینی در استان همدان این دوره نداریم.

الماسی خاطرنشان کرد: در دو شعبه بیش از 90 درصد از تعرفه ها مصرف شده است که بلافاصله تعرفه به این شعب ارسال شد. در شعب اگر مصرف تعرفه به بیش از 60 درصد برسد تقاضای تعرفه ارائه و تعرفه به شعبه مذکور ارسال خواهد شد.

وی در پایان اظهار کرد: مشارکت در رزن و نهاوند با اختلاف بسیار کم بیش از سایر شهرستان ها است.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها