موج
کدخبر : ۳۱۶۰۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316004

بهناز ضرابی زاده:

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان با اشاره به تعطیلی واحد فرسوده سیار شهری از شهردار همدان خواست در دهه فجر وعده خود را عملی کند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان بهناز ضرابی زاده ، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان در گفتگو با خبرگزاری موج از افتتاح کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز لالجین خبر داد و افزود: روز بیستم بهمن ماه فرزند دیگری به خانواده کانون اضافه خواهد شد و مرکز لالجین به عنوان چهل و دومین مرکز استان همدان افتتاح خواهد شد.

ضرابی زاده خاطر نشان کرد: این مرکز بدون اعتبار و پشتوانه با بدهی یکصد میلیونی بابت خرید برخی از تجهیزات آن، صرفا بنا بر ضرورتی که در لالجین وجود داشت در دستور کار قرار گرفت. حتی با وجود کمبود نیرو و عدم وجود مجوز جذب نیرو برای این مرکز،  به آغاز فعالیت آن تاکید شد و یکی از مربیان همدان جهت راه اندازی اولیه به لالجین جابجا شد. 

وی تصریح کرد: این مرکز پتانسیل تبدیل شدن به مرکز تخصصی سفال استان همدان را دارد و حتی می تواند به عنوان یک مرکز تخصصی در سطح ملی شناخته شود. در پی افتتاح این مرکز، تمامی شهرستان ها به جز قهاوند مرکز سیار، ثابت و یا پستی دارند. پروژه احداث مرکز قهاوند نیز در دست اجرا است و انشاءالله پس از تامین اعتبار و اتمام مراحل اجرایی افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه کودکان و نوجوانان باید در شان انقلاب پرورش پیدا کنند، یادآور شد: با وجود اینکه این مرکز، چهل و دومین مرکز کانون در استان خواهد بود، چهل و یکمین مرکز فعال است زیرا اخیرا مرکز سیار شهری همدان را به دلیل فرسودگی و عدم امنیت و نداشتن شرایط ایمنی لازم تعطیل کردیم.

ضرابی زاده اظهار کرد: با توجه به ضرورت وجود این واحد سیار شهری که به کودکان و نوجوانان مناطق حاشیه شهر همدان خدمت‌رسانی می کرد، پس از تعطیلی این واحد، آقای صوفی، شهردار همدان وعده داد اتوبوسی را در راستای شهر دوستدار کودک به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اختصاص دهد که در حال پیگیری است و امیدواریم در آینده ای نزدیک محقق شود و در دهه فجر به وعده خود عمل کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیان کرد: یکی از بندهای مربوط به شهر دوستدار کودک، فعالیت اتوبوس کتابخانه های سیار و اجرای برنامه در پارک ها در فصل تابستان است. اکنون کتابخانه سیار شهری همدان که مربوط به نهاد کتابخانه ها است با توجه به عمومی بودن آن و حضور در مناطق خاص نمی تواند پاسخگوی این بند از شهر دوستدار کودک باشد. حال اینکه واحد سیار شهری کانون به صورت تخصصی با کمک مربیان متخصص و آموزش دیده می تواند این نیاز شهر دوستدار کودک را برطرف کند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها