موج
کدخبر : ۳۱۴۲۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314262

کامران گردان خواستار شد:

رییس شورای شهر همدان، با اشاره به اقدامات اجرائی مناسب در راستای کاهش آلودگی هوا، از کاهش زمان توقف رانندگان اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی و دیگر موارد در این زمینه سخن گفت.

به گزارش خبر گزاری موج همدان، کامران گردان، رئیس شورای شهر همدان، در نطق پیش از دستور صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان ضمن اشاره به تلاش جهت کاهش آلودگی هوا و نقش آلاینده ها، اعلام کرد: اتوبوس های حمل و نقل درون شهری نیز در آلایندگی ها تاثیرگذار هستند و از این رو توقع داریم رانندگان در ایستگاه ها کمتر توقف کنند تا آلودگی هوا کاهش یابد.

کامران گردان اعلام کرد: از آنجا که مدیریت شهری یکی از نهادهای مستقیم در برنامه های کاهش آلایندگی هوا و حفظ محیط زیست است، آموزش باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: البته شورا و شهرداری تاکنون نیز اقدام های تاثیرگذار در حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی ها داشته است.

وی اضافه کرد: این اتوبوسها از سوخت گازوییل استفاده میکنند و به دلیل نوع سیستم فنی نمیتوانند خاموش شوند و به همین دلیل بهتر است کمتر در ایستگاه ها توقف داشته باشند.

رئیس شورای شهر همدان اخذ معاینه فنی را یکی از الزام ها در فعالیت اتوبوس های درون شهری دانست و گفت: آموزش رانندگان پیرامون راهکارهای کاهش آلایندگی هوا باید مورد توجه قرار گیرد.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان نیز در نطق پیش از دستور نشست امروز خواستار بهبود وضعیت حقوقی و بیمه ای کارکنان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری شد.

رضوان سلماسی افزود: بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی پرسنل این سازمان به طور کامل پرداخت نشده و اکنون با مشکل مواجه هستند.

وی بیان کرد: پرداخت نشدن حق بیمه و بدهی به تامین اجتماعی باعث شده تا نیروهای این سازمان امکان بهره مندی از خدمات بیمه ای را نداشته باشند.

سلماسی خاطرنشان کرد: حتی یکی از نیروهای کاری این سازمان روز گذشته به دلیل پرداخت نشدن حق بیمه خود امکان بستری شدن در بیمارستان را پیدا نکرد.

عضو شورای اسلامی شهر همدان خاطرنشان کرد: شورا و شهرداری به جای کمک کردن به بخش های مختلف خارج از مدیریت شهری بهتر است مشکلات کارکنان خود را حل کنند.

وی افزود: بیمه کارکنان باید در اولویت مدیریت شهری قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها