موج
کدخبر : ۲۷۳۰۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-273039

مشاورفرماندهی نیروی زمینی ارتش:

مشاور فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی با اشاره به ویژگی‌های فردی و اجتماعی شهید صیادشیرازی، نقش شهید را در اتحاد بیش از پیش سپاه و ارتش بسیار موثر شمرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مشاور فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک روز پاسدار و ایام شعبانیه، اظهار کرد: سپاه پاسداران در طی کمک به سیل زدگان ثابت کردند که از خود مردم هستند.

حسین یاسینی با بیان اینکه شهید صیاد شیرازی به مزد تمام کارهایش دست یافت و به مقام رفیع شهادت نائل آمد، افزود: از ویژگی‌ها و صفات شهید صیاد شیرازی می توان به  ولایت‌مداری، ایثار، شجاعت، صیانت و مردم محوری اشاره کرد.

وی گفت: شهید صیاد شیرازی تاکید بر نماز سروقت داشت، دائم‌الوضو بود، از نظر علمی از سطح بالایی برخوردار بود، تحصیلات دانشکده ی افسری را تجربه کرد بود و در پایبندی به اصول و اعتقادات از نفرات برتر محسوب می‌شد.

مشاور فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران  با اشاره به مهارت‌های شهیدصیاد شیرازی اضافه کرد: رتبه نخست تکاوری را در کارنامه خود داشت و در کردستان حماسه ها آفرید.

یاسینی ابراز کرد: با توجه به تجربه ها و عملیات هایی که شرکت داشتند، ترور ایشان از اهداف اصلی دشمن بود.

یاسینی عنوان کرد: در پی حادثه ی هواپیما و به شهادت رسیدن جمعی از فرماندهان ارتش و سپاه، شهید صیاد شیرازی فرماندهی نیروی زمینی ارتش را عهده‌دار شد.

نخستین اقدام شهید صیاد شیرازی تغییر قرارگاه  مقدم از دزفول به اهواز بود که اتحاد سپاه و ارتش را تقویت کرد.

به دنبال این اقدام در تصمیمی دیگر اساتید دانشگاه را به قرارگاه می خواند تا از نزدیک جبهه و جنگ را شاهد باشند و طرح ریزی را انجام دهند.

مشاور فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اینگونه بود که موفقیت های بسیاری از جمله طریق القدس، فتح المبین و بیت المقدس.اتفاق افتاد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها